Duyuruyu Kapat
Hoş geldiniz Umarız hoş vakit geçirirsiniz. İyi Forumlar...

Tarihte Kurulmuş 16 Türk Devleti ve Bayrakları

Konu, 'Türk Tarihi' kısmında Orion tarafından paylaşıldı.

 1. Orion

  Orion Site Başkanı
  Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Mart 2016
  Mesajlar:
  1.040
  Beğenilen Mesajlar:
  133
  Tarihte kurulmuş olan bağımsız 16 Türk devleti bile, "2 Türk bir araya gelince devlet kurar." sözünün ne kadar gerçekçi bir söz olduğunu kanıtlar niteliktedir. Bu yazıda tarihte kurulmuş 16 Türk devletinin kuruluş ve yıkılış yılları ve bayraklarını da vereceğim.

  [​IMG]
  Tarihsel sıralamaya bakarak Türk tarihinin kurulan bu devletler ile başladığını savunmak yanlış olacaktır bunu da öncelikli olarak belirtmekte fayda vardır. 16 Türk devleti Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldız ile temsil edilmektedir. Ortada bulunan Güneş ise Türkiye Cumhuriyetini temsil etmektedir. Bu konuyu özel bir araştırma yazısı ile paylaşım yapacağım. Allah nasip ederse...

  16 Türk Devletinin resimlerini de paylaşıyorum hepsi aynı boydadır ve tarafımdan düzenlenmiştir. Kaynak olarak kullanmak isteyecekler kopyalayıp alabilirler.

  16 Türk Devleti ve Bayrakları

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

   
  Karatekin Bey bunu beğendi.
 2. 1yusuf

  1yusuf ★★★
  Gümüş Üye Bronz Üye Üye Yeni Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2017
  Mesajlar:
  456
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Güzel bir sıralama yapmışsınız bu resilmeri kullanak slayt gösterisi yapılabilir. Aynı boyda olması bir avantaj, ayrıca sonda bulunan Osmanlı İmp. bayrağı günümüz Türkiye'sinin bayağına çok benziyor sanki böyle değildi diye hatırlıyorum.
   
 3. Stores

  Stores
  Üye Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Aralık 2017
  Mesajlar:
  32
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Türk tarihi yani tarihimiz gerçekten çok şanlı. Tarihte kurulmuş 16 adet Türk Devleti nin birçoğu bulunduğu zamanlar içerisinde tek güç olmayı başaran devletler olmuştur. Büyük Hun İmparatorluğu ve Metehan o zamanın en güçlü devleti kabul edilen Çin'e diz çöktürmüş vergiye bağlamış, Osmanlı Dünya'da hükmetmediği neredeyse toprak kalmamış imparatorluklar. Avrupa Hun Atilla ile beraber tüm Avrupaya diz çöktürmüş. Büyük Timur İmparatorluğu ise Osmanlıya tek başına güç gösterebilen tek imparatorluk olmuştur.
   
 4. Orion

  Orion Site Başkanı
  Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Mart 2016
  Mesajlar:
  1.040
  Beğenilen Mesajlar:
  133
  Biraz gecikmiş bir cevap oldu ama Osmanlı İmp. Bayrağı 2 tane görünüyor çoğu yere baktım hepsinde aynı. Özellikle 8 köşeli olan Kaptan-ı Derya sancağı olarak da kullanılmış. Birde bu konu ile ilgili dosya ekliyorum. Atatürk Üniversitesi Türkiyat Derneği tarafından hazırlanmış "TARİHSEL SÜREÇTE BAYRAK VE SANCAKLARIMIZ" isimli çalışma.

  1844 SONRASI OSMANLI İMPARATORLUĞU BAYRAĞI


  [​IMG]

  1844 ÖNCESİ OSMANLI İMPARATORLUĞU BAYRAĞI
  [​IMG]
   

  Ekli Dosyalar:

  1yusuf bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş