Duyuruyu Kapat
Hoş geldiniz Umarız hoş vakit geçirirsiniz. İyi Forumlar...

Rüyada Dua İstemek

Konu, 'D Harfi Rüya Tabirleri' kısmında 1yusuf tarafından paylaşıldı.

 1. 1yusuf

  1yusuf ★★★
  Gümüş Üye Bronz Üye Üye Yeni Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2017
  Mesajlar:
  431
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Rüyada dua istemek, hayırlı işler yapmaya niyet eden rüya sahibinin kendisine destek verecek kimseler aradığına, özellikle iş kurmaya yönelik düşüncelerini ailesine açarak onlardan teşvik almak isteyeceğine alamettir. Ailevi değerlerine ve özellikle maneviyatına çok dikkat eden ve inancına uygun şekilde hareket etmek isteyen kimselerin titiz yaşamlarını ifade eder. Dua istemek, rüya sahibinin başkalarının gözüne girmek istediği için zaman zaman kendi karakterinin dışına çıkacağını fakat bu durumu çok da fazla sürdüremeyeceğini tabir eder.

  Rüyada Annesinden Dua İstemek
  Kişi gerçekte yaşayan annesinden rüyasında dua istediğini görüyorsa, onu memnun edecek işler yapacak demektir. Özellikle annesini rahat ettirmek, onu mutlu etmek için varını yoğunu harcayan rüya sahibinin pek çok açıdan Allah’ın hoşuna giden bir kul olarak yaşayacağına, yaşamı boyunca ailesini el üstünde tutup, onların her sıkıntısında yanlarında olarak çözümler üretecek olduğuna da yorumlanır. Rüyasında ölmüş annesinden dua isteyen kimseler, pişmanlıkları yüzünden mutsuz bir hayat sürerler ve sürekli olarak geçmişte yaptıkları hataları düşündükleri için geleceklerini istedikleri gibi inşa edemezler. Vefat eden aile büyükleri ile ilgili geçmişte büyük bir suçluluk duygusuna sahip olunduğunu ve kişinin bu yüzden sürekli kendini mutsuz hissettiğini de ifade eder.

  Rüyada Tanımadığı Birinden Dua İstemek
  Çaresizlik içine düşüleceğini ve kişinin doğru yolu Allah’a sığınmakta bulacağını, zayıflamış iman gücünü yeniden kuvvetlendirmek için kendisini dine adayacağını bildirir. Dua istemek, işlenen her türlü günahtan pişmanlık duymak ve arınmak istemek manasına da gelir. Türbe ziyaretinde bulunmak, el açıp yakarmak ve sorunlarına çözüm bulmak için dua etmek anlamına da gelir.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş