Duyuruyu Kapat
Hoş geldiniz Umarız hoş vakit geçirirsiniz. İyi Forumlar...

Rüyada Dergah Görmek

Konu, 'D Harfi Rüya Tabirleri' kısmında 1yusuf tarafından paylaşıldı.

 1. 1yusuf

  1yusuf ★★★
  Gümüş Üye Bronz Üye Üye Yeni Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2017
  Mesajlar:
  221
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Rüyada dergah görmek, rüyayı gören kişinin iyi niyetlerine, temiz ve geniş yürekliliğine, hayırlı kimse olduğuna, yardımseverliğine, paylaşımcı yanına, merhametine, imanına ve vicdanına delalet eder ve rüya sahibinin tabiri caizse güzel insan olduğuna tabir edilir. Rüyayı gören kişinin kadri ve gönlü yüce olması sayesinde her canlıya yardım ettiğine ve bu yolla Allah’a ulaşmayı ve ona yakınlaşmayı başardığını hissettiğine rivayet edilir.

  Rüyada Dergah Temizlemek
  Rüyayı gören kişinin dini vecibelerini hiç aksatmadığına, ruhunu ve gönlünü kötülüklerden arındırmak istediğine ve bunlardan uzak tutmaya çalıştığına, içine fesat, hile ve yalan düşürmemek için çabaladığına, hak yemekten, iftira atmaktan, zina ya da hırsızlık yapmaktan ve yalan söylemekten de her zaman uzak durduğuna delalet eder.

  Rüyada Dergaha Gitmek
  Rüyayı gören kişinin çok temiz niyetlerle bir işe girişeceğine ve amacına nail olacağına alamet eder. Rüya sahibinin dürüstlüğü elden bırakmadan onuru ve namusu ile helal yollardan hayatını idame ettirdiğine ve hak yolunda makbul olmayan hiçbir işe bulaşmadığına tabir edilir.

  Rüyada Dergaha Girmek
  Rüyayı gören kişinin bir hayır işi yapacağına ve sevaplarını çoğaltacağına işaret eder. Rüya sahibinin malından ve parasından vermek sureti ile bir hayır işi yapacağına, insanların hayır dualarını alacağına ve bunun huzurunu yaşama şerefine nail olacağına rivayet edilir.

  Rüyada Dergahta Yemek Yemek
  Rüyayı gören kişinin bitmeyecek bir zenginliği olacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin geniş rızık elde edeceğine, kazancının tükenmeyeceğine ve kalıcı olacağına delalet eder. Helal lokma kazanmaya ve onu büyük bir gönül rahatlığıyla ve afiyetle yemeye işaret eder.

  Rüyada Mevlana Dergahını Görmek
  Rüyayı gören kişinin hikmetli kimse olacağına, dinde bilginleşeceğine ve âlimleşeceğine alamet eder. Rüya sahibinin kendini dine adayacağına ve gerçek mutluluğu bunda bulacağına yorulur.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş