Rüyada Din Adamı Görmek

1yusuf

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
#1
Rüyada din adamı görmek, genellikle hayırlara vesile olur. Müslüman bir din adamı görmek, kişinin işlerinin yolunda gideceğine, mutlu ve huzurlu bir hayata sahip olacağına ve ahirette mertebesinin yüksek olacağına delalet eder. İslami açıdan rüyasında din adamı gören kişi, Allah’ın hoşuna giden işler yapan, dini vecibelerini asla aksatmayan, yoksulun ve yardıma muhtaç kişilerin yardımına koşan, dini bütün bir kimsedir.

Rüyada İmam Görmek
Rüyasında bir camide imam gören kimse çalıştığı iş ile ilgili yüksek bir mevkiye çıkar, önemli bir terfi alır, ticaretle uğraşıyor ise, işini büyütür ve hatırı sayılır zengin kimselerin arasına katılır. Rüyada kendisini imam olmuş olarak gören kimsenin sorumlulukları artar. İmam olduğunu ve namaz kıldırdığını gören kimse ise topluma önderlik yapacağı bir iş veya vazife üstlenir. Fikir danışılan, sevilen ve sayılan bir kimse olunduğuna, ilim irfan sahibi, yüksek mevkili biri olunduğuna işaret eder.

Rüyada Hoca Görmek
Rüya sahibinin sevdiği bir kimseye kefil olacağına işarettir. Dini açıdan da kişinin günahlarından tövbe etmesi, dini vecibeleri konusunda çok daha dikkatli olması gerektiği konusunda da bir uyarıdır. Rüyada hoca görmek anne ve babaya karşı saygıda kusur etmeyen bir kimse olunduğuna işaret ettiği gibi, rüya sahibinin yaptığı işin son derece onurlu ve gurur verici olduğuna delalet eder. Kazancın her lokmasının helal olduğuna, adaletli ve merhametli bir kimse olunduğuna da işarettir.
 

Similar threads