Rüyada Diş Görmek

1yusuf

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
#1
Rüyada diş görmek, rüya tabircilerine göre birçok farklı şeyi temsil etmektedir. Rüyada görülen dişler aile üyelerini, gelirdeki artışı, kederi, gereksiz para harcamayı ve akrabalarla araya mesafe girmesini temsil etmektedir.

Diş genellikle rüyalarda sık görülen bir semboldür. En çok da dişlerin çürümesi ve dökülmesi rüyalara girer. Bu tür rüyalar genellikle kabus halini alır. Rüyalarla ilgili yapılan araştırmalarda yetişkinlerin dişle ilgili rüyaları çocuklardan daha fazla gördüğü sonucuna ulaşılmıştır. Dişi rüyada ne şekilde gördüğünüze bağlı olarak yorumu da farklı olacaktır. Aşağıda diş ile ilgili çeşitli rüya tabirlerini göreceksiniz. Size en uygun olan başlığı bularak rüya yorumunuzu incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Rüyada diş görmek tabiri
Diş dökülmesi
Dişlerinizin tümünün döküldüğünü görmeniz alacağınız haberlerin sizi üzeceğine delalet eder.

Dişleriniz döküldükten sonra onları elinize almanız ise, akrabalarınız arasındaki dargınlığı çözeceğinize ve onları barıştıracağınıza yorulmaktadır.

Dişleriniz döküldüğünde yere değmeden onları yakalamanız ise aile bağınız olan kişilerden birinin bir rahatsızlık atlatacağına delalet eder. Bu rahatsızlık canınızı sıkabilir fakat şifa haberini almanız uzun sürmeyecektir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise dişlerin tümünün dökülmesi, hane içinde yaşayan kişilerin artacağına işaret eder. Bu size gelecek misafirler olabileceği gibi, yeni doğan bir bebeğin müjdecisi de olabilir.

Rüyanızda dişleriniz döküldükten sonra onları kaybeder ve bir daha bulamaz iseniz, kaç tane dişiniz dökülmüş ise bir o kadar da akrabalarınızın çalışmak amacıyla şehir ya da ülke değiştireceğine delalet eder. Bu iş yolculuğu ve gurbet durumu onlara son derece hayırlı gelecektir. Döndüklerinde durumları çok daha iyi olacaktır.

Eğer dişleriniz döküldükten sonra ağzınızdan düşmezlerse ve yerlerine geri gelirlerse bu rüya akrabalarınızın sizden memnun olmadıklarına işaret eder. Sitemlerini size doğrudan söyleyebilecekleri gibi arkanızdan farklı kimselerle de paylaşabilirler.

Bir başka rüya tabirine göre ise rüyada dişlerin dökülmesini görmek, ağır bir rahatsızlık atlatacağınıza delalet eder.

Diş ağrısı
Evlatlarınızla ilgili konularda canınız sıkılabilir. Söyleyecekleri sözleri yanlış anlayabilir ve gereksiz yere üzülebilirsiniz. Diş ağrısı ayrıca beklenmedik can sıkıcı olaylara da delalet etmektedir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada diş ağrısı görmek planlamadığınız bir harcama yapacağınıza işaret eder. Bu harcama yüzünden maddi zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bir şey alırken dikkatli olmalı ve maddi durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Çok lüks harcamalara yönelmemeli ve mümkün olduğu kadar şu sıralar harcamalarınızı kısıtlayarak paranızı biriktirmeye çalışmalısınız.

Rüya tabircisi Cabir Mağribi ise diş ağrımasıyla ilgili farklı bir yorumda bulunmuştur. Eğer dişleriniz ağrıdığında onları acıya dayanmak için elinizle tuttuğunuzu görmüş iseniz, hayrınıza olacak olaylara delalet eder. Dişlerinizi tutmak amacıyla iki elinizi birden kullanmışsanız bu eve girecek eşyalara veya satın alınacak taşınmaz mallara delalet etmektedir.

Ön dişler
Ön dişlerin yerinden çıkması erkek çocuğunuzla ya da kız – erkek kardeşinizle bir tartışma yaşayacağınıza ve söylediklerinizle onların kalbini kıracağınıza işaret eder. Söyledikleriniz yüzünden uzun süre küs kalabilirsiniz. Bu nedenle ne kadar sinirli olursanız olun ağzınızdan çıkanlara dikkat etmeye çalışın.

Ön dişinizin düşmesi yeni bir doğum haberine delalet eder. Erkek çocuğunuz ya da kardeşiniz olabilir.

Ön dişlerinizin artması ya da güzelleşmesi, makam sahibi insanlar tarafından yardım alacağınıza delalet eder. Bu yardım size tam da ihtiyacınız olduğu zamanda gelecektir.

Ön dişlerin uzun olması genellikle halk arasında beğeni toplar. Bu nedenle rüya tabircileri bu rüyayı olumlu yorumlamışlardır. Rüyanızda ön dişleriniz uzamışsa bu durumda babanız ve babanızın tarafından akrabalarınız

Yeni çıkan diş
Rüyanızda yeni bir dişinizin çıktığını görmeniz evlat sahibi olacağınıza yorulmaktadır. Eğer bu yeni diş üst çene kısmınızda çıkmışsa evladınız erkek, alt çene kısmında çıkmışsa evladınız kız olacak demektir.
 

Similar threads