Rüyada Dertleşmek

1yusuf

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
#1
Rüyada dertleşmek, rüyayı gören kişinin hakkaniyetli kimse olduğu, kimsenin namusuna, parasına, malına ve ekmeğine göz dikmediği, kimse hakkında kötü söz söylemediği ve iftira atmadığı anlamına gelir. Rüya sahibinin doğruluktan şaşmayan, kendi halinde yaşayan, insanları kırmayan, kimseye göz dikmeyen bir anlayışla yaşadığına, hak yolunu tuttuğuna, ibadetini yerine getirdiğine ve özellikle de yardımsever ve paylaşımcı olduğuna işaret eder.

Rüyada Devlet Büyüğüyle Dertleşmek
Rüyayı gören kişinin gerçekten de devlet kapısında bir işi olacağına, bunun için resmi kapıları zorlamak zorunda kalacağına ve hükümet yetkilileri ile görüşmek halinde kalacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin evrak üzerinde halletmesi gereken bir iş olduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada Biriyle Dertleştiğini Görmek
Rüyayı gören kişinin iyi niyetlerle ve samimi duygularla birilerine maddi ya da manevi olarak destek vereceğine, onların acılarına ilaç, yaralarına da merhem olacağına, yüzlerinin gülmesini sağlayacağına bu sayede hayır duaları alıp, yüceltileceği sözler duyacağına rivayet edilir.

Rüyada Dert Dinlemek
Rüyada dert dinlemek de dertleşmek gibi tabir edilir. Rüyayı gören kişinin ince ruhlu, kadri ve gönlü yüce kimse olduğuna, makbul olan işler yaptığına, helal olan lokma yediğine ve elinden geldiğince de çevresindekiler için faydalı işler yapmaya çalıştığına delalet eder. Rüya sahibinin Allah’ın istediği gibi bir kul olmak için çabaladığına yorulur.

Rüyada Dert Yanmak
Rüyayı gören kişinin sıkıntılarından, sorunlarından, yaşadığı kötü ve zor günlerden kurtulmasına vesile olacak insanlarla bir araya geleceğine, onlarla birlikte hareket edeceğine, bu sayede rahatlığa, kolaylığa, rızka, kazanca, hayra, iyiliğe ve güzelliğe ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Dertlenmek
Rüyanın tam aksine delalet eder ve rüyayı gören kişinin işlerinin ve maddi yükümlülüklerinin hafifleyeceğine, gelirinin artacağına, sağlığının, neşesinin ve keyfinin de yerine geleceğine alamet eder.
 

Similar threads