Rüyada Dar Sokak Görmek

1yusuf

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
#1
Rüyada dar sokak görmek, bir imtihandan geçileceğinin habercisidir. İşler yolundayken bir anda sıkıntı içine düşecek olan rüya sahibinin, çevresinde kimin kendisine dost, kimin düşman olduğunu fark edeceğine, bugüne kadar gözünün önünde olduğu halde görmediği ikiyüzlü insanların varlığını öğreneceğine yorumlanır. Başa gelecek kötü bir olayın, kişinin tüm yaşamını etkileyecek çok önemli bir derse neden olacağına ve bu yüzden çekilen sıkıntılar karşısında asla isyan edilmemesi gerektiğine karşı bir uyarıdır. İslami olarak da kişinin sınanacağı bazı olaylara maruz kalacağını ve nefsiyle mücadele etmesi gerekeceğini bildirir. Genç kimseler için kurmak istedikleri geleceğe erişmek adına daha çok çabalamaları gerektiğine, sabırlı olup, yollarından şaşmamaları halinde isteklerine kavuşacaklarını bildirir.

Rüyada Dar Sokakta Yürümek
Sebat etmek, sabırlı davranmak, hoşgörü ve anlayış seviyesini artırmak manasına gelir. Zorluklarla dolu bir yola girecek olmanın ve bu yolun sonunda kişinin başlangıçtan önceki halinden eser kalmayacağına, yepyeni biri haline geleceğine ve hayata bakışının tamamen değişeceğine işarettir. Çile dolu bir yaşamın sonunda ele geçecek refaha ve huzura, kötü başlayan olayların sona ermesi için sabırlı davranmak gerektiğine, güçlükler karşısında asla pes etmeden yaşanacağına da alamettir.

Rüyada Dar Sokaktan Geçmek
Dar bir sokaktan geçmek ve sonrasında geniş bir alana ulaşmak, rahatlamak anlamına gelir. Borçların silinmesine, daha önce kaybedilen bir arazi, ev veya arsanın geri alınacağına da delalettir. Ruhen huzur bulmaya, yas sürecinde olanların normal hayatlarına döneceklerine ve hayatın daha sakin, huzurlu bir hale geleceğine dair işarettir. Dini açıdan kişinin sınanacağı bir olay vasıtası ile önemli bir yanlıştan döneceğine ve içindeki Allah inancının çok daha fazla kuvvetleneceğine tabir edilir.
 

Similar threads