Rüyada Cinsel İlişki Görmek

0x3a

★★★★
Altın Üye
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
#1
Rüyada cinsel ilişkide bulunmak büyük bir rütbeye işarettir. Cinsel ilişki sırasında meni görmek, rüyanın batıl olduğuna işarettir. Düşmanı ile cinsel ilişkide bulunmak cinsel ilişkide bulunan düşmanını mağlup edeceğine işarettir. Tanıdıklarından birisiyle cinsel ilişkide bulunmak dostlarınıza karşı iyi davranmayacağınıza tanımadık birisiyle cinsel ilişkide bulunmak mal ve servet kaybına işarettir. Güzel ve sevimli bir kadın ile cinsel ilişkide bulunduğunuzu görmek, hayra işaret eder.

  • Rüyada cinsel ilişkide bulunduğunu görmek, yardım ve büyük bir mevkii durumuna işaretle tabir olunur.
  • Eğer bu rüyayı gören kimse, uyandığında bu münasebetin guslü gerektiren bir belirtisini üzerinde (külotuna vesaire de) görürse bu rüya geçerli değildir. Yorumu yoktur. Çünkü bu rüya şeytani rüyadır.
  • Rüyada düşmanıyla cinsel ilişkide bulunduğunu görmek, düşmanınıza veya düşmanlarınıza galib geleceğinize işaret olarak yorumlanır.
  • Dost ve arkadaşınızla cinsel ilişkide bulunduğunuzu görmek, onlara faydalı ve yararlı olacağınıza işaret eder.
  • Rüyasında çıplak biriyle cinsel ilişkide bulunduğunu gören kimse, endişeden kaygı ve tasadan, sıkıntıdan kurtulur, şeklinde tabir olunur.
  • Kendi hanımıyla cinsel ilişkide bulunduğunu gören kimsenin, iş hayatında kendisine hile yapan kimselere galip geleceğine ve onların hilesinden etkilenmeyeceğine işarettir.
  • Cennet hurileriyle cinsel ilişkide bulunduğunu gören kimsenin, din yönünden yükseleceğine, ferah ve sevinçli bir hayat süreceğine işarettir.
  • Bir kimsenin ölmüş olan karısıyla cinsel ilişkide (cinsi münasebette) bulunduğunu görmesi, iyi sayılmaz. Bu rüya hayra işaretle yorumlanmaz demişlerdir rüya yorumcuları. Ama bilinmeyen (tanımadığı, ölmüş) bir kadınla cinsel ilişkide (cinsi münasebette) bulunduğunu görmek, iyi rüya olarak yorumlanmış, muradına erer rüya sahibi denilmiştir.
  • Hayatta olan (yaşamakta olan) hanımı ile cinsel ilişkide bulunduğunu görmeyi iyiye yorulmuştur. Rüya sahibinin hanımına iyilikte bulunacağına işaretle yorumlanmıştır.
  • Dinden uzak (dinin emir ve yasaklarını yapmayan) bir insanın rüyada bir fahişe (zina eden) bir kadınla beraber olduğunu (zina ettiğini cinsi münasebette bulunduğunu) görmesi, onun (rüya sahibinin) kazancının haram olduğuna veya malının haramdan toplanıp birikmiş olduğuna işarettir. Bu rüyayı gören kimse şayet dindar biri ise, o zaman yorum, ilim ve berekete işarettir demiştir Kirmani hazretleri.
(Not): Okuyucu dostum! unutma ki, rüyalar, sana bir hayrı veya bir zararı işaret etmektedir. Rüyaların önemi bu noktada değer kazanmaktadır. Sana bir şeyleri manevi (görünmeyen) işaretlerle ya uyarmak ya da müjdelemektedir demektir. Rüyalar gündüzün veya uyanık halindeyken olan şeylere (olaylara) benzememektedir. Rüya yorumlarını okurken uyanık halindeymiş gibi düşünmeyesin. Öyle düşünürsen o zaten bir anlam ifade eden rüyalıktan çıkar, şeytanın insanla oynadığı düşler arasına girer. Batıl, yoruma gelmeyen rüyalar oluverir ki, onların yorumu yoktur.

İbn-i Kesir’in yorumu: Cinsel ilişki rüyası, hayra ve sevince işaret eder demiştir. Yine denmiştir ki, cima (cinsel ilişki) rüyası, din ve dünya hayatı yönünden rüya sahibinin muradına ermeye işarettir şeklinde yorumlamışlardır. (Farklı yorumların olması, görülen rüyanın değişik ve farklı durumlarından olmaktadır. Bu unutulmamalıdır.)

Yine bazı yorumcular, rüyasında bakire (kız olan kız) bir hizmetçi ile münasebette bulunduğunu görmek, hayra ve makamının yükseleceğine işarettir. Bazıları da, rüyasında bir hizmetçi ile münasebette bulunmayı, bir kedere uğramaya fakat, bu keder ve sıkıntıdan çabuk kurtulmaya işaret olarak yorumlamışlardır.

Bir kimsenin rüyada cinsiyet organı ile kendi kendine cinsi münasebet yaptığını görmesi, iyi sayılmaz. Rüya sahibinin, cimrilik gibi kötü bir hastalığı olduğuna yani cimri bir kişi olduğuna, çevresindeki yardım edilmesi gereken insanlara yardım etmediğine, malını, mülkünü, parasını gereksiz yerlere harcadığına, saçıp savurduğuna, günaha battığına ve eşiyle aralarının açılıp onu boşayacağına işaret eder şeklinde yorumlamışlardır. Bu rüyayı fakir bir kişi görürse, o zaman yorum şöyledir: Rüyayı gören fakir kişi, şiddetli bir hastalığa yakalanır ve yakalanacağına işarettir. Bazı yorumcular, bu rüyayı, rüya sahibinin, kendisine nikahı haram olan (asla evlenmesi caiz olmayan) bir kadına yaklaşmasına, yaklaşmak istemesine işarettir.

Rüyanızı Paylaşın!
 

Similar threads