Rüyada Cadde Görmek

0x3a

★★★★
Altın Üye
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
#1
Rüyada cadde görmek, başarı, selamet, iyi ve hayırlı işe yorumlanır. Büyük umumi bir caddede yürümek hayat yakında önünüze çıkacak bütün engelleri yok etmeye, başarılı olacağınıza, maddi ve manevi sıkıntıdan kurtulup arzularınızın gerçekleşeceğine işarettir. İki yanı ağaçlı bir caddede yürümek alimlerden ve büyük kimselerden yardım görmeye,caddeye ağaç dikmek alim ve büyük bir adam olacak çocuğu olmaya işaret eder. Bakımlı ve düzgün bir cadde görmek, memleket işlerinin, kâr ve kazancın mükemmel olacağına işarettir. Bozuk cadde görmek, işlerin bozulacağına yorumlanır. Tamir edilen cadde görmek, işleri düzeltmeye çalışmaya, caddeyi bozmak işleri bozmaya yorumlanır.

Rüyada cadde görmek, doğruluk, hidayet, hayırlı bir iş ve adaletli bir hakim ve selamet gibi güzel şeylere işarettir.

Rüyasında ana caddede rahat ve kolaylıkla yürüdüğünü görmek, rüya sahibi kişinin hatalarından tövbekar olup hidayet bulacağına ve dosdoğru yolda yürüyeceğine işaret olarak yorumlanır. Büyük ve ana caddede yürüdüğünü görmek, selamet ve hidayette olduğuna işarettir.

Bir kimse, rüyasında iki yanı ağaçlarla kaplı bir caddede yürüdüğünü görse, bu rüyası onun İslam alimlerinin himayesinde olacağına ve dosdoğru din yolundan ayrılmayacağına işarettir demişlerdir yorumcular.

Bir kimse rüyasında küçük ve bozuk bir sokak yolundan ana caddeye çıktığını görse, bu onun dalaletten (dinde sapıklıktan) kurtulup doğru yola (hidayete) ereceğine işarettir.

Rüyasında ana caddenin kenarına ağaç diktiğini görmek, rüya sahibinin istikbalde (gelecekte) alim ve büyük ilim adamı olacak bir evladı olacağına işaretle yorumlanır.

İbn-i Sirin’in yorumuna göre:
Rüyada cadde görmek, doğruluk ve dürüstlük işareti ile yorumlanır. Rüyasında geniş bir ana caddede yürüdüğünü görmek, rüya sahibi kişinin iş çevresinde ve iş arkadaşları arasında dürüst ve mert bir kişi olarak tanındığına işarettir.

Rüyasında yürümekte olduğu caddenin aniden gereğinden çok çok fazla olarak aydınlanıverdiğini görmek, çok iyidir. Bu rüyayı gören kimsenin, ibadetlerini eksiksiz yaptığına ve zekatını tam olarak verdiğine ve bu ibadetlerinin yüce Allah’ın katında makbul ve kabule layık olduğuna işarettir.

Rüyada görülen cadde, doğrulukla tabir olunur.

Rüyada bir cadde üzerinde yürüdüğünüzü görmek, doğru yolda olduğunuza işarettir.

Rüyanızı Paylaşın!
 

Similar threads