Piramitlerdeki İlginç Sırlar

Orion

Site Başkanı
Yetkili üye
#1

Binlerce sene evvelce oluşturulan piramitlerde bugün bile hala binlerce sır yatmaktadır. Şimdi piramitlerin şaşırtan bazı özelliklerine beraber bakalım. Bu yazılanlar birçok yerde bulunmaktadır. Ben kendimce şüpheli ve abartı olan yerlere (!) işareti koydum. Gerçek olan kadar abartı ve yalan kısımlar olduğuna inanıyorum.


1- Büyük Piramitin açıları, Nil'in delta yöresini iki eşit parçaya böler.

2- Gize ‘deki üç piramit aralarında bir Pisagor üçgeni olacak şekilde düzenlenmişlerdir. Bu üçgenin kenarlarının birbirlerine göre seviyesi 3:4:5'dir.

3- Büyük Piramitin taban etrafının, yüksekliğinin 2 katına bölünmesinin pi=3.14 miktarını verir.

4- Büyük Piramitteki yüzeylerin toplam yüzölçümü, piramit yüksekliğinin karesine tam olarak denk gelmektedir.

5- Büyük Piramit, şaşırılacak doğrulukta dünyanın kara kitlesinin merkezinde yer alır.

6- Büyük Piramit, dört ana yöne göre düzenlenerek inşa edilmiştir ve tam olarak gerçek kuzeyi göstermektedir.

7- Piramit dev bir güneş saatidir. Ekim ortasıyla Mart başı arasında düşürdüğü gölgeler mevsimleri ve senenin uzunluğunu gösterir. Piramidi çeviren taş levhaların uzunluğu bir günün gölge uzunluğuna eşittir. Bu gölgelerin taş levhalar üzerinde gözlenmesiyle günün uzunluğu yanlışsız olarak belirlenebiliyordu.

8- Büyük Piramit'le dünyanın merkezi arasındaki uzaklık, Kuzey kutbuyla arasındaki uzaklığa eşittir ve kuzey kutbuyla dünyanın merkezi arasındaki uzaklığa eşittir.

9- Piramitin yüksekliğiyle, etrafı arasındaki oran, bir dairenin yarıçapıyla etrafı arasındaki seviyesin dengidir. Dörtkenarlar dünyanın en büyük ve etkileyici üçgenleridir.

10- Gizde'den geçen boylam, dünyanın denizleriyle anakaralarını iki eşit parçaya bölmektedir. Bu boylam ayrıca, kara üzerinden geçtiğimiz en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup, bütün yer kürenin uzunluğuna ölçümünde natural sıfır noktasını oluşturur.

11- Bugün teknolojik olarak çok gelişmiş Japonya bile Keops piramidinin benzerini yapamamaktadır. Ziyaretçilerin Keops piramidine girişine izin verilmediği, bunun nedenin de piramidin koridorlarının çok dar ve dik olması bulunduğu söylenmektedir.

12- Keops piramidinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı aşağı yukarı olarak güneşle dünyamız arasındaki uzaklığı verir.(149.504.000km) Piramidin yüksekliği eskiden 146,50 metre iken günümüzde 138 metredir.

13- Piramidi yapan işçiler inanılmaz bir çabayla piramiti 2.5 milyon taş ile sadece 20 yılda tamamlanmıştır. Bu konu tartışmaya açıktır.

14- Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir. Nasıl bir yapım tekniği kullandıkları tam olarak bilinmemektedir.

15- Piramit kimin adına yapıldıysa, onun var bulunduğu odaya senede iki kez güneş girer. (doğduğu ve tahta çıktığı günler firavunun ölümü ile buradan yıldızlara gideceğine inalılırdı)

16- Mısır'daki büyük piramit, 20 senede inşa edildi. Bu piramitin taşları ile Fransa'nın etrafında 3m. lik bir duvar yapılabilirdi.

17- Mumyalarda radyoaktif madde var bulunduğundan; mumyaları ilk bulan 12 birey kanserden öldüğü söylenir. (!)

18- Piramitlerin ortamında ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır. (!)

19- Kirli bir suyu, birkaç gün piramidin içerisine bıraktığımızda; suyun arıtılmış saflıkta olduğunu görürüz.

20- Bitkiler piramidin içerisinde daha süratli gelişim gösterir.

21- Çöp bidonu içerisindeki yemek artıkları hiç koku yapmadan piramit içerisinde uzun süre korunur.

22- Kesik, yanık ve sıyrık gibi yaralar büyükçe bir piramit içerisinde daha kısa sürede iyileşme eğilimi gösterir.

23- Piramitlerin birtakım odalarını içerisinde ne bulunduğu hala bilinmemektedir. Araştırmacılar bu kısımları yıllardır çözmeye çalışmaktadır.

24- Piramitlerin içleri yazın soğuk, kışın ise daha sıcak olur.

25- Gökyüzünde aynı Mısır'daki piramitler ve Sfenks'in dizilişine ideal şekiller vardır. Ayrıca piramitlerin, dizilimi Orion Kemeri ile aynı konumdadır.

26- Piramitlerin bazılarında çok büyük tüneller vardı. Bu tüneller, kimi vakit bir tuzağa, kimi vakit de firavunun gerçek mezarında çıkardı.

27- Firavun mezarlarının dağlarda açılan oyuklara yapıldığı dönemde, mezarda çalışan bütün işçiler, tanrılara kurban verilirlerdi. Bu aslında bir çeşit hırsızlara karşı alınmış önlemdi.
 

aysun35

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
#2
Bu yazılanlar arasında gerçeklik payı olanlar olduğu gibi uydurma olan ve gizem yaratılmaya çalışanlarında olduğunu düşünüyorum Mısır ve Pramitler hakkında bir çok söylem kanıtlanamadan ortada kalıyor. Ama popülerliği bakımından pekte kimsenin umrunda değil doğru veya yanlış olması.