Duyuruyu Kapat
Hoş geldiniz Umarız hoş vakit geçirirsiniz. İyi Forumlar...

Mısır Hiyeroglifleri ve Latin Alfabesi Karşılıkları

Konu, 'Afrika Arkeolojisi ve Sırları' kısmında Orion tarafından paylaşıldı.

1. Orion

Orion Site Başkanı
    Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    122
    Antik Mısır kendi diline özgü bir yazı sitili geliştirmişti ve bu yazı sitili uzunca yıllar çözülemedi. Bu gizemli dilin çözülmesi Rosetta Taşı adı verilen ve Mısırın çeşitli bölgelerinde bulunan tapınaklara gönderilmek için yazılmış bir taşın bulunmasıyla çözülmüştür. Çünkü bu taş 3 dilde yazılmıştır. Günümüz Latin alfabesine çevrilmiş tablo yukarıdaki gibidir.

Bu gün sembollerin karşılıkları ve bu sembollere karşılıkları olan Antik Mısır Hiyeroglif yazılarını vereceğim. Birde etkinlik olsun adımızı veya kullanıcı adımızı resimleri kopyala yapıştır yaparak yazalım. Tek yapmanız gereken aşağıdaki resmimde adınızdaki harfleri kopyalayıp yapıştırmak.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Örnek benim Kullanıcı Adım

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

#1 Orion, 22 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 22 Mayıs 2016
    Karatekin Bey bunu beğendi.
  2. Kappadox

Kappadox ★★★
    Gümüş Üye Bronz Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] Kısaca benim kullanıcı adım da bu şekilde yazılıyormuş. Değişik ve güzel bir konu olmuş teşekkür ederim.

Karatekin Bey bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş