Marsta Kaşık Görüntüleri Ortalığı Karıştırdı

Orion

Site Başkanı
Yönetici
Platin Üye
Geçtiğimiz günlerde haber siteleri tarafından dillendirilen ve Mars yüzeyinde kaşık bulundu iddialarına konu olan fotoğrafları Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) yayınladı. Yayınlanan fotoğraflar Mars'ta yaşam olduğu konusundaki tartışmaları da yeniden alevlendirdi. Söz konusu fotoğraflarda Mars'ın kayalık bir alanında çekilmiş ve kaşık formunda bazı şekiller görülmekte.

1562187448471.png

Habere konu olan şekile benzer bir kaşık şekli Eylül 2015 yılında yine paylaşılmış ve büyük tartışmalara konu olmuştu. 2027 yılında Marsa insan koloni göndermeyi düşünen NASA bu tip fotoğraflarla dikkatleri üzerine mi çekmeye çalışıyor bilinmez ama NASA'dan yapılan açıklamaya göre bu bir kaya ve rüzgar aşındırması sonucunda bu şekli aldığı yönünde.

Birçok UFO araştırmacısı bunun Mars'ta yaşam olduğunun kanıtı olarak gösteriyor. Mars'ta yaşam olup olmadığı tam bir muamma halini almışken, günümüzde değil ama geçmişte yaşam var mıydı? Sorularını da akla getirmiyor değil.


1562187460481.png

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ortaya çıkan bu görüntüler internette tartışma yarattı. Bazıları “Bu yapı yaşamın kanıtı” derken, bazıları ise “İnsanoğlu görmek istediğini görür, bu beynimizin bize bir oyunu. Daha önceden bildiğimiz şekillerle benzerlik kuruyoruz yalnızca” görüşünü dillendirdi. NASA henüz resmi bir açıklama yapmadı. Bulunan dev kaşık ne ifade ediyor bilemiyoruz, ancak Mars’ta olup bitenler dünya gündeminden düşmeyecek gibi.
 
Son düzenleme:

aysun35

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
Geniş açılı başka bir fotoğrafta birkaç nesne daha var ben şimdilik bunu bulabildim ama bu fotoğrafın daha geniş açılısında sağ alt köşede bir ızgara desenine benzeyen bir şekil var sol üst taraftaki ise bir bıçak olarak adlandırılıyor.

 

Üst