Duyuruyu Kapat
Hoş geldiniz Umarız hoş vakit geçirirsiniz. İyi Forumlar...

Sohbet Laptop Önerisi Lazım

Konu, 'Sohbet' kısmında Orion tarafından paylaşıldı.

1. Orion

Orion Site Başkanı
    Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    122
    6 yıldır kullandığım laptop artık yetersiz gelmeye başladı. Grafik tasarım vb. işlerde güzel ve ekonomik olarak önerisi olan var mı? Aple hariç.

Karatekin Bey bunu beğendi.
  2. Karatekin Bey

Karatekin Bey ★★★★★
    Platin Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Var tabii ki de lakin bütçe nedir ? Ona göre tavsiyelerde bulunabilirim :) Son dönemlerde MSİ markasının üstün performansı göz dolduruyor. Özellikle anakartlarda ki üstün başarısıın laptoplara da yansımaya başladı ve şu an Avrupada ki yaygın kullanılan Pro.Book lar ve iş mobil ağ bookları MSİ maraksı taşıyor.Masa üstü pc de kendim bizzat kullandığım ve laptop olarak da denediğim MSİ mantıklı ve fiyat performans dengesi var. Lenova ise her zaman ki gibi batarya ömrü , görsellik gibi özellikleri ile ortalama bir performans sunuyor.Dell , Sony gibi markalarda giderek ön plana çıkıyor. Şimdi grafik tasarım için ortalama bir ram ( min. 8 gb) , ortalama bir işlemci ( 4. Nesil Core i5) , ekran kartı olarak ortalama bir ekran kartı ( Nvida GTX serisinden 2gb) gayet kullanışlı olur ilk 3 sene. Şu an laptopların genel fiyat performans dengesi , SSD ve HDD birlikte olanlar , monitörleri 4k olanlar , 16 GB ve üstü ramlar , 360 Derece dönen ekranlar , uzun ömürlü ve nano teknoloji ile ürerilen sessiz kesin soğutma belirliyor. Örneğin , Dell İnspino serisi , Asus , Acer gibi markaların serileri standart günlük kullanım için 1500- 2500 TL arası ortalama bir dizüstü bilgisyarları halinde.Yani şu an kullanmış olduğun Samsung'un yorulmamış hali. Ama bir fark arıyorsan aşağıda ki dizüstülerden bir tanesine doğru kaymamız gerekiyor.Daha üst seviye ürünlerde var ama daha üst seviye bir dizüstü alacağıma , Appel tercihimdir her zaman. 15 saate kadar min. batarya ömrü , 4 - 8 K geçişli monitörü , düşük ısınma problemleri ile 12 milyarlık bir MSI (Özellikle İncelenmeli MSI WT72 6QM-859TR) , Sony , Dell gibi markalar alacağıma , MacPro ve MacAir tercih ederim.Appel kullanımı , hızı , kolaylığı , ses ve görüntü kalitesi , veri kayıbı riskinin sıfır oluşu , virüs gibi bir derdinin olmayışı gibi faydalarını düşünürsek Appel kullanmak bir ayrıcalıktır.Bu işin ucu bucağı yok detay verirsen abi daha detaylı arama yapabiliriz galiba :)

MSI PX60 6QE-293TR - 4.600 TL (Ortalama Fiyatı)

Lenovo Yoga 700 (360 Derece)- 3.400 TL (Ortalama Fiyatı)

DELL XPS 15 9550 TS70WP165 4K - 7.500 TL (Ortalama Fiyatı)

MSI CX62 6QD-234XTR - 2.300 TL (Ortalama Fiyatı)

3. Orion

Orion Site Başkanı
    Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    122
    Teşekkürler kardeşim yukarıda da bahsettiğim gibi 6 yıldır kullanıyorum yine iyi bir makine alıp en az 5 yıl kullanmayı düşünüyorum. Hal böyle olunca biraz üst düzey bir laptop düşünüyorum. Dolar kurunun biraz düşmesini mi beklesem acaba bilemedim

4. Orion

Orion Site Başkanı
    Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    122
    Hala bekliyoruz dolar düşecek diye bir hayale kapıldım sanırım. :D... Mevcut bilgisayarımın Ramını yükselttim fakat bu seferde fiziksel bellek yetersiz geliyor. Son olarak SSD alıp takmayı düşünüyorum olmadı alacağım bir bilgisayar.

5. Karatekin Bey

Karatekin Bey ★★★★★
    Platin Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Şu yukarıda ki yazdığım fiyatlar şu an için komik rakamlar olmuş. Ram alsanda SSD de alsan artık güncelleemeler proğramlar felan çok kasıyor abi. Fiyatlar giderek uçuyor , biz düşmeyi beklerken giderek şişiyor.Ayrıca artık dolar bu seviyedeyken düşse bile bu kadar zaman yüksek kalmasından dolayı fiyatlar düşeceğini sanmıyorum :D yeni bir laptop almak daha mantıklı.Yama yama yama gitmiyor pc maalesef.Hele laptopta hepten sıkıntı oluyor.

Sayfayı Paylaş