Haberler İzmit'te Toprak Kayması Sonrası Tarihi Mezar Ortaya Çıktı

Orion

Site Başkanı
Yönetici
#1
Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, eski bir binanın temelinde meydana gelen kayma sonucu tarihi mezar ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Cedit Mahallesi Şen Sokak'taki eski bir binanın temelinin kayması sonucu insan kemikleri gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, iskelet parçalarının bina temelinin kaymasıyla ortaya çıkan tarihi bir mezara ait olduğunu belirledi.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye gelen Kocaeli Müze Müdürlüğü görevlileri de bulunan kemikleri incelemek için Müze Müdürlüğü'ne götürdü.Mahalle sakinlerinden Erkan İşeri, gazetecilere yaptığı açıklama, komşusunun bir kafatası görmesi üzerine kendisine haber verdiğini ifade ederek, "Oturduğumuz bina yapılırken burada tarihi eser çıkmıştı, hatta Bizans mezarlığı çıkmıştı. O zaman durdurmuşlardı inşaatı ama bu onun devamı mı değil mi bilmiyoruz. Zaten bizim yan binaya ait alan." diye konuştu.

Nuri Dinçer Akçaharman - AA
 

MaviLotus

Üye
Yeni Üye
#3
Tarihi cok eskiye dayanan bir bölgede yerleşimlerin birbiri üzerine yapıldığı düşünülürse çok normal bu durum. Ama bina temeli kayınca çıkmış deniliyor, demek ki çok daha derinde değilmiş. Bina yapılırken nasıl olup da denk gelmemiş kazılınca?? Ev sakinleri acaba kabuslar görüyor, karabasan veya benzeri sıkıntılar yaşıyor muydu? Aklıma direk bu geldi Mezar üzerine kurulu binalarda Olur derler de .
 

Üst