Arkeoloji İngiltere'de Bir Kişi Kurşun Tabut ve 250 Sikke Bulunan Roma Mezarı Keşfetti

aysun35

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
#1
İngiltere'de 250'den fazla sikke ve kurşun bir tabut içeren Roma mezarı keşfedildi. MS 400 civarında tarihlendiğine inanılan eserler, Detecting for Veterans grubunun bir üyesi tarafından Ilminster, Somerset yakınlarında bulundu.

Ülkede yaklaşık 200 benzeri kurşun tabut buluntusu var, ancak bunlarından altı tanesi Somerset'te keşfedildi. Bu yüzden alan arkeolojik araştırmaya tabi tutulacak. Kurşun tabuta gömülmek için uzmanlar "Roma dönemi için fantezi derecesinde pahalı" diyor. Paralar temizlik ve değerleme için British Museum'a götürüldü.​Roma bakır alaşımı madeni paralar Somerset'deki bir alanda keşfedildi
[Fotoğraf: Jason Massey & Kevin Minto]

Bu bölgede bu derece pahalı bir ölü gömme yönteminin tercih ediliyor olması Mendips'te yerel olarak üretilen kurşunların daha ucuza maliyetli olması gösteriliyor. Her ne kadar ucuz olmuş olsa da ölü gömmek için pahalı bir yöntem.

Detecting for Veterans üyelerinden Kevin Minto başlangıçta iki madeni para fark etti ve ardından ilçe arkeoloğu Bob Croft ile birlikte paraların olduğu yerde mezar alnını keşfettiler.

Arkeolog, keşfi yapan dernek üyesi ve kızıSite, yeni yılda daha fazla arkeolojik araştırmalara tabi tutulacak ve madeni paralar (resimde görülen) şu anda temizlik ve değerleme için bekliyor.


 

Üst