Hz. Adem Günümüzden Kaç Yıl Önce Yaşamıştır?

tuğrul

Üye
Yeni Üye
İlk tezin benim görüşüme en yakın olanı ancak tarihlerin o kadar eskiye gittiğini düşünmüyorum.

Edindiğim bilgilere göre Hz. Adem ve diğer Ulu'l Azim peygamberlerin yaşadığı dönem aşağı yukarı şu şekilde:

Hz. Adem : M.Ö 4000
Hz. Nuh : M.Ö 3000
Hz. İbrahim : M.Ö 2000
Hz. Musa : M.Ö 1300
Hz. İsa : 0
Hz. Muhammed : 600

Peygamberler tarihini incelediğimde M.Ö 5000 den geriye gidemiyorum.
Kütübün tarihini vermişşiniz , fakat bazı durumlar oluşuyor , örneğin nuh ademin ölümünden 120 yıl sonra doğduysa , ki bu arada ademin oğulları yüzyıllarca yaşıyor. Nuh çıkıp kavmine diyorki (hangi kavme )? Arada çok bir yıl yok , nuhu görenlerin çoğu ademide görmüş kabul edilir kütübünde , allaha kulluk edin diyor. Kavmide diyorki biz atalarımızdan böyle bir şey duymadık. Han gi atalar ?

Orion

Site Başkanı
Yetkili üye
Kütübünde bunların arası veriliyor , adem doğuşu 0 ise sonrasında 930 yıl yaşıyor. nuh ta ademin ölümünden 120 yıl sonra dünyaya geliyor . ve 650 yıl sonra tufan oluyor gibi
Bu Kütübün ile ilgili pdf bir kaynak var mı. Dosya yükle kısmından ekleyebilir misiniz? Okuma, incelemek isterim daha önce okumadığım bir kaynak. Karbon testlerinin tutarsızlığı konusunda bilgim pek yok ama şurası bir kesinlik arz ediyor ki bilimsel bütün tarihleme çalışmalarında Karbon 14 kullanılıyor.

ElektrikPanter

Üye
Yeni Üye
@Ziusudra Selamün Aleyküm Öncelikle! Uzun zamandır siteyi ziyaret etmediğim için size cevap veremedim. Evet doğru, aynı zamana ait bir'den fazla Peygamber yasamıştır. Benimde aklıma bu soru takılmıştı ama biraz mantıklı düsününce anlaya biliriz. Dikkatinizi çekerim, ben her bir senede bir Peygamber bile gelse dedim. Evet aynı zamanda Peygamberler yasadığı doğrudur ancak 124.000 sene gibi geriye gidemememiz için her senede ortalama 10 Peygamber gelmesi gerek ve aynı yaşıtta olmaları gerek. Ama biliyoruz ki bu böyle değil. Örnek olarak Hz. Musa (A.S) kardeşi Hz. Harun (A.S)'dan 1 yaş büyüktü. Hz. Adem (A.S)'dan nüfüsün gelişimine bakarsak zaten Peygamberlerin sürekli aynı yasıtta olamayacaklarını anlarız. Hz. Havva Anamız sadece her senede ikiz doğursa ve ikiside Peygamber olsa, yinede rahatlıkla 100.000 bin senelerine ulasırız. Bilim'de zaten en eski İnsan Fosilinin 100.000 ila 200.000 bin yaş arası olduğunu söyler. Belkide hatta Adem (A.S) Dinozorların çağı gibi daha eski zamanlarda yaşadı. Ne de olsa Hz. Adem (A.S)'ın boğu ortalama 40 Metre olduğu tahmin edilmekte ama bazılarına göre bu Dünya boyu değil Cennet boğu olduğunu söylemektedirler. Tartıslır bir konu. Ne diyelim, en doğrusu Allah bilir!

Selam ve Dua ile...

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Kenangezer Teoriler 13
Orion Dini Metinler 1