Sohbet Günün Sözü

Orion

Site Başkanı
Yönetici
Devlet ve milletin mukadderatında milli irade esas ve hakimdir. Ordu bu milli iradenin koruyucusudur. Mustafa Kemal Atatürk..

Kappadox

★★★
Gümüş Üye
Üye
“Zeki insanları işe alıp, sonra onlara ne yapacaklarını söylemek bana mantıklı gelmiyor. Biz zeki insanları işe alırız ki, onlar bize ne yapacağımızı söylesinler.” Steve Jobs

Orion

Site Başkanı
Yönetici
“İnsanın en büyük dostu zorluklardır; çünkü insanı karşılaştığı zorluklar kuvvetlendirir.” Herbert N. Gasson

Kappadox

★★★
Gümüş Üye
Üye
Nasip bir yerden gelmez, bir yere umut bağlanmaz. Nasip çeşitlidir nedreden geleceği bilinmez. (Anonim)

Orion

Site Başkanı
Yönetici
"Gene gel! gene gel! her ne isen gene gel! Kafirsen, atese tapiyorsan, puta tapiyorsan da, gene gel, Bu bizim dergahimiz umutsuzluk dergahi degil, Yüz kere tövbeni bozmussan da gene gel!" Hz. Mevlana

Orion

Site Başkanı
Yönetici
Ne olurdu, seninle tatlılaşsaydım; yaşayış zaten acı.
Ne olurdu, sen razı olsaydın benden de, herkes kızsaydı bana.
Ne olurdu, seninle aram düzgün olsaydı da, bütün alemlerle aram açılsaydı, dünya yıkılıp yansaydı.
Sen beni sevdikten sonra malın mülkün değeri mi olur? Zaten toprak üstünde ne varsa hepsi de toprak olacaktır.
Alem O’nunla kaimdir ve O’nsuz olan hiçbir şey yoktur. O’nun rızası, rahmeti, bereketi ve tecellisi olmayan hiçbir şeyin değeri yoktur.
(Hz. Mevlana)