Evrim Var Mıdır?

Evrim Var Mı?

• Oy kullanan toplam üye
    5

Orion

Site Başkanı
Yetkili üye
Çok konuşulan ve tartışılan bir konu olan evrim var mı yok mu? Bu konu üzerine bir anket düzenliyoruz.

Anket ile ilgili Kurallar

1) Üyeler oy kullanabilir.
2) Herkesin 1 oy hakkı bulunmaktadır.
3) Konuya sadece üyeler yorum yapabilir.
4) Hakaret, temelsiz ve suçlayıcı, küfürlü ve sürekli tekrarlayan mesajlar silinecektir.

@Karatekin Bey @Kappadox @Devrim konuya yorumlarınızı bekliyorum.

Last edited:

Karatekin Bey

★★★★★
Platin Üye
Üye
Evirm biraz bakış açısıyla ilgili bir durum bence. Örneğin büyük buzul devrinde yaşyan mamutların ,buzul döneminin bitmesi ve sıcak bölgelere göçü ile bu gün ki fillere dönüşmeleri.Kutuplarda yaşyan kurtlraın daha kalın tüylü ve derili olmaları ile , çöl kurtlarının daha ince derili ve az tüylü olması gibi evrimlerden bahsedebiliriz.Bu adapdasyon eğer evrimse evrim vardır.Ama bir tür canlılın bşaka bir türe dönşümesi evrim değildir , ütopya olabilir :D

Orion

Site Başkanı
Yetkili üye
@Karatekin Bey bu açıklamayı evrim savunucuları çok tatminkar bulmayacaklardır. Bu işi temelleri ile anlatacak biri çıkar heralde. Bizde evrim deyince 2 kişi akla gelir.
1- Charles Darwin
2- Harun Yahya namı diğer kediciklerin sahibi Adnan Oktar

Bu ikisinin karşı karşıya getirilmesi bilim din çatışmasını da ateşlemiştir.

Kenangezer

Üye
Yeni Üye
Evrim dediğiniz nokta şudur? İnsanoğlu hayvandan gelmiştir... Beynini kullanarak onlardan üstün olmuş bi hayvan türüdür :)) köpeği dahi eğitirseniz akıllı olur ve fark yaratır ;)

Muco0660

Üye
Yeni Üye
Kuranı kerimde biz bütün canlıları sudan yarattık diyor. Bilim de bunu doğruluyor. Adem ve havva cennetten kovulup dünyaya geldiklerinde dünyada hayat vardı. Dünyadaki canlıların bir çoğu vardı. Adem ve havva nasıl çoğaldı? Sorusu hep kafa karıştırır. Adem ve havva cennetten dünyaya gönderildi ve bunların çocukları dünyaya geldi. Sayısî hiç önemli değil 1 çocuk olduğunu varsayalım istersek 5 çocuk. Bu çocuklar birbiri arasında çiftleşti mantığını kabul edemiyorum. Sonuçta allah'ın kanunu o zamanda geçerliydi. Benim teorim adem ve havva dünyaya indikleri zamanda dünyada mağarada yaşayan neandanterler de vardi ve çocuklarda biri şu anki insan neslinin temellerini başka bir ırkla birleştirdi. Bunun dünyada bir çok örneği var okapi gibi katır gibi daha yüzlerce örnek var karşımızda. Bu teori ile hem bilimcileri hem de dincileri doğruluyor. Benim düşüncem bu

Karatekin Bey

★★★★★
Platin Üye
Üye
Adem ve havva cennetten dünyaya gönderildi ve bunların çocukları dünyaya geldi. Sayısî hiç önemli değil 1 çocuk olduğunu varsayalım istersek 5 çocuk. Bu çocuklar birbiri arasında çiftleşti mantığını kabul edemiyorum. Sonuçta allah'ın kanunu o zamanda geçerliydi.
Mantıksal kavramda evet dediğin gibi düşünldüğünde aile içi cinsellik düşüncesi baş gösteriyor.Şimdi ortada tek bu da yok.İnsanlık tam olarak ne zaman buradaydı bu da muamma. neandanterler dediğimiz canlıların bu şekilde üremeleri normal mi ? Katır ve okapi örneği güzel sonuçta ortaya çıkan canlıların sıfır sıkıntı ile dünyaya gelmesi ve sağlıklı bir şekilde yaşam döngüsünü tamamlıyor olduğunu düşünürsek dediğin mantıklı.İnsanoğlu dünyaya indirildiğinde ne kadar bilgiye sahipti o da meçhül.Çünkü insanla birlikte kullama klavuzu gelmedi ve nasıl cinsel birleşim yapılacağını bu yolla çoğalınacağını , hamilelik süreci , doğumu , doğum sonrası bakımı gibi bir çok karanlık soru işaretleri var.Bunların geneli düşünülmemesi gereki diye söylenir ama ilahi bir el olmadan insanlığın bu günlere ulaşması çok zor gibi geliyor. Burada Evrimi senin düşündüğün gibi değerlendirirsek eğer ; insan dünyaya geldiğinde bir çok bilgiye sahipti.Aynı zamanda insan kendi türünün dışında bir tür ile çiftleşip, üreyebilen , düşünebilen kendisi ile bire bir aynı özelliklerde yavrular dünyaya getirebiliyordu.neandanterler insanlar ile birleşmesi sonucunda ne kadar süreçte nasıl bir evirme gelişime uğradı ki bu günki hallerini aldılar sorularını peşinde getiriyor. @Muco0660

Orion

Site Başkanı
Yetkili üye
Arkadaşlar forum Türkçeleştirilmiştir, muco0660 üyemiz cevap yazarken rapor et kısımından göndermiş ben mesajını buraya ekliyorum. İyi forumlar

@Muco0660 demiş ki:

Insanı hep yanılgıya düşüren şey insanların bakış açısı bence. Bir resmin sadece bir yerine bakarsak ve resmi o şekilde değerlendirirsek hataya düşeriz. O yüzden resmin tamamına bakmamız lazım. O yüzden mutlak bir yaradanı merkeze koymazsak hep yanılır bir mantık getiremeyiz. Allah insanı yaratmadan önce dünyaya bir halife yaratacağım diye söylüyor. Ve yarattığı insanı tüm canlılardan, meleklerden, cinlerden ve şeytandan üstün olduğunu söyĺüyor. Tabiki insan dünyaya geldiğinde bilgisi yoktu. Her yaşadığını tecrübe etti. Bütün canlıların doğasında vardır çiftleşmek eş aramak onun için kavga vermek. Adem ve havva dünyaya ne zaman geldi? Tabi tam tarih bilinmiyor ama dünyanın yaratılışına bakıldığında biraz tahmin yürütebiliriz. En son dünyaya çarpan göktaşından sonra hesaplayabiliriz. Benim tahminim 40000 yıl öncesi adem ve havva dünyaya gelmiştir.