Duyuruyu Kapat
Hoş geldiniz Umarız hoş vakit geçirirsiniz. İyi Forumlar...

Haberler Cennet ve Cehenneme 10 Milyon TL Kaynak Aktarılacak

Konu, 'Haberler' kısmında Orion tarafından paylaşıldı.

 1. Orion

  Orion Site Başkanı
  Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Mart 2016
  Mesajlar:
  990
  Beğenilen Mesajlar:
  131
  DHA'nın haberine göre; yapılan yatırımlarla kentin turizmde cazibe merkezi haline getirilmesi hedeflenirken, Cennet-Cehennem Turizm Bölgesi ile turizmdeki potansiyel harekete geçirilecek.

  [​IMG]

  Geçtiğimiz Eylül ayında Cennet-Cehennem Turizm Bölgesini ziyaret eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, söz konusu bölgelerin hakettiği konuma gelmesi için duruma el attı.

  Bölgenin iyileştirilmesi ve düzenlenmesine ihtiyaç olduğunu, bu yüzden de Cennet-Cehennem Turizm Bölgesi'ne 10 milyon liralık bütçe ayrılacağını açıklayan Elvan'dan ilk somut adım geldi.

  Cennet Cehennem Turizm Bölgesi, Meryem Ana Kilisesi ile Zeus Tapınağı'nın restorasyonu için 10 milyon liralık kaynak Kalkınma Bakanlığı tarafından tahsis edildi.

  Söz konusu düzenlemelerin yapılması için 18 Ocak'ta ihaleye çıkılacak. Yapılacak düzenleme ile Cennet-Cehennem Turizm Bölgesi yeni seyir teraslarına ve asansörlü ulaşıma kavuşacak.

  Saklı tarihlerinden olan Silifke ilçesindeki Uzuncaburç Örenyeri de gelen desteklerden payını alacak. Tarihe önemli bir ışık tutan Uzuncaburç'da, Temenos Duvarı, Helenistik Kulesi, Antik Tiyatro ve Zeus Olbios Tapınağı'nın aslına uygun olarak restore edilmesi için çalışmalar başladı. Restorasyon projeleri için ihaleye çıkılırken, Silifke Kalesi, Adamkayalar, Tekir Ambarı ve Cambazlı Kilisesi, Anemurium Antik Kenti, Mamure Kalesi, Sinap Kalasi ve Namrun Kalesi ile çevresinin restorasyon işleri çalışmaları da sürüyor.
   
 2. Orion

  Orion Site Başkanı
  Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Mart 2016
  Mesajlar:
  990
  Beğenilen Mesajlar:
  131
  Daha 1 ay önce gittim, önce turnikeleri bir yaptırın. Bilet satanlar bile sistem arızalı diye bizimle doğru düzgün ilgilenmediler. Eksikler giderilirse kış aylarında bile turizm potansiyeli olan bir yer.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş