Haberler Arkeolog Kalbinden Bıçaklanarak Öldürüldü

Orion

Site Başkanı
Yönetici
Platin Üye
Antalya'daki Olympos Antik Kenti arkeoloji kazılarında doktora yapan ve kazı ekibi başkan yardımcılığını yürüten 32 yaşındaki Sinan Sertel, Kemer ilçesinde ağaç kesme yüzünden yüzünden tartıştığı kişi tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.

Olay, saat 15.30 sıralarında, Kemer'e bağlı Ulupınar Mahallesi Çıralı sahilinde meydana geldi.
Sinan Sertel ile S.P. arasında Kumluca ilçesindeki Olympos Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmaları sırasında ağaç kesildiği iddiaları üzerine tartışma çıktı.

Sinan Sertel hastaneye kaldırılırkken yolda vefat etti

Büyüyen tartışmanın ardından S.P., yanındaki bıçakla Sinan Sertel'i göğsünden bıçakladı. S.P. olay yerinden kaçarken, Sinan Sertel ise ağır yaralandı. Olayı görenlerin haber vermesi üzerine jandarma ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Sertel, sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye götürülürken, yolda yaşamını yitirdi. Sinan Sertel'in naaşı, ilçedeki özel hastanenin morguna konuldu.

Göğsüne isabet eden bıçak darbesinin kalp zarına zarar vermesi nedeniyle yaşamını yitirdiği belirlenen Sinan Sertel'in Olympos Antik Kenti kazılarında doktora yaptığı ve kazı ekibi başkan yardımcısı olduğu belirtildi.

32 yaşındaki katil S.P. kısa sürede yakalandı
Jandarma ekipleri, olay yerinden kaçan S.P.'yi kısa sürede yakalayıp, gözaltına aldı. İlk başta cinayet aleti bıçağı denize attığını öne süren S.P., jandarma ekiplerinin titiz çalışması sonucu karakoldaki ifadesinde bıçağı ormanlık alana attığını itiraf etti.

Jandarma şüphelinin ifadesi doğrultusunda bıçağı buldu. S.P.'nin sorgulamasının ve adli işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Kaynak: DHA

Kappadox

★★★
Gümüş Üye
Üye
Arkeolog Sinan Sertel'in katili 16 Ekim'de hakim karşısına çıkacak

Antalya'nın Kemer ilçesi Çıralı sahilinde arkeoloji dünyasını yasa boğan cinayette, katil Sadık Poyraz'ın bıçaklayarak öldürdüğü Olimpos Antik Kenti kazı alan sorumlularından arkeolog Sinan Sertel ağır yaralıyken, kendisinden şikayetçi olunmaması için yaralıyı hastaneye götüren kişiye mesaj attığı ortaya çıktı. Sanığın yargılanmasına 16 Ekim'de başlanacak.

Tartıştığı arkeolog Sinan Sertel'i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Sadık Poyraz (32) hakkında "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
11. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edilen iddianamede, olay sonrası Antalya Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca alınan kan örneği incelemesinde sanığın kanında uyuşturucu bulunduğu bildirildi.
İddianamede, Kemer ilçesi Tekirova Mahallesi Çıralı sahilinde Olimpos Antik Kentinde kazı yapan ekipte görevli Sinan Sertel'in Sadık Poyraz tarafından "Olimpos antik kentinde ağaç kesme" bahanesiyle bıçaklanarak öldürüldüğü belirtildi.

İfadesi: Sinan'ın benden şikayetçi olmamasını istiyordum
İfadelerin de yer aldığı iddianamede sanık Poyraz, olaya ilişkin şunları kaydetti: "Sosyal medyadan, 'Olimpos'ta bir ağaç katliamı yapılmakta, işin teknik kısmını bilmem ama yapılan bana doğru gelmedi. Pazar günü sahilde toplanalım, olayın ne olduğunu anlayalım.' paylaşımını bir süre sonra kaldırdım. Daha sonra Sertel ile bir mekanda tesadüfen karşılaştım. Aramızda tartışma çıktı. Oradan ayrıldıktan bir süre sonra arkeolog Sertel'in kaldığı pansiyona gittim. Pansiyonda yoktu. Bir yerden numarasını buldum. Onu Olimpos'ta bir mekana çağırdım. Çıkan tartışmada kendimi korumak için cebimden çıkardığım bıçağı Sertel'e iki defa salladım, sonra olay yerinden ayrıldım. Bıçağın ucunda çok az miktarda kan görünce Sinan'ın yaralandığını düşündüm. Sinan'ı hastaneye götüren Zafer'e attığım mesajda, Sinan'ın benden şikayetçi
olmamasını ve aracı olmasını istedim."

Zafer B.'nin mesajı: Adam ölüyor sen neyin derdindesin"
İddianamede tanık olarak ifadesine yer verilen Zafer B. ise Poyraz'ın sosyal medya üzerinden Olimpos'un videosunu paylaşarak tehdit edildiğine dair, kazı ekibine ya da Sinan Sertel'e yönelik olarak paylaşımda bulunduğunu, Sertel'in Poyraz'ı tehdit etmediğini belirtti.

Sanık Poyraz'ın arkeolog Sertel'i bıçakla yaralaması üzerine hemen hastaneye götürdüğünü anlatan Zafer B, "Poyraz bana, 'Sen ona söyle isim vermesin, beni şikayet etmesin, bu olay burada kapansın, daha fazla uzamasın' mesajı attı. Ben de adam ölüyor sen neyin derdindesin dedim. Daha sonra birçok mesaj attı ama ben mesajlarına dönüş yapmadım." ifadelerini kullandı.

Kemer'in Çıralı sahilinde 19 Mayıs'ta çıkan tartışmada Sadık Poyraz tarafından bıçakla yaralanan arkeolog Sinan Sertel (32), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, gözaltına alınan zanlı ise çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

Sanığın yargılanmasına 16 Ekim'de başlanacak.

Kaynak: Gülsem Adam - AA

Orion

Site Başkanı
Yönetici
Platin Üye
Antalya'da arkeolog Sinan Sertel'i bıçaklayarak öldüren sanık kasten öldürme suçundan hakim karşısına çıkarken, maktülün ablası Nurcan Doğan, gözyaşları içinde 'Annem hala kardeşimin bıçaklanarak öldürüldüğünü bilmiyor, kalp krizinden öldüğünü sanıyor. Sanığı vicdanıyla baş başa bırakıyorum' dedi.

Antalya'nın Kemer ilçesi Çıralı sahilinde, Olimpos Antik Kenti kazı alanı sorumlusu arkeolog Sinan Sertel'i bıçaklayarak öldüren sanığın yargılanmasına başlandı.

11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Sadık Poyraz, maktulün ablası müşteki Nurcan Doğan ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Poyraz savunmasında, daha önceden tanımadığı Sinan Sertel ile Olimpos Antik Kenti'nde ağaç kesilmesi olayı nedeniyle tanıştıklarını söyledi.

Ağaç kesilmesiyle ilgili Sertel'e bazı sorular sormak istediğinde Sertel'in kendisini terslediğini öne süren Poyraz, bunun üzerine sosyal medyadan "Olimpos'ta ağaç katliamı yapılıyor" diye paylaşım yaptığını, bazı kurum müdürlerinden aldığı bilgi üzerine ise ağaç kesimlerinin izinli olduğunu öğrenmesiyle paylaşımı kaldırdığını anlattı.

Katil uyuşturucuyu bıraktığını iddia etti

Daha sonra bir mekanda karşılaştıkları Sertel ile tartışmaya başladıklarını ve araya bazı kişilerin girmesinden dolayı olayın büyümediğini ifade eden Poyraz, "Olay günü ise Sinan'la konuşmak için buluştuk ama bana vurmaya başladı. Ben de kendimi korumak için cebimden çıkardığım bıçağı salladım, bunun üzerine Sinan 'beni bıçakladı' diye küfür edip yardım istedi. Ben onu bıçakladığımı fark etmedim, bıçaktaki kanı görünce onun yaralandığını anladım." dedi.

Mahkeme başkanının sorusu üzerine sanık Poyraz, daha önce uyuşturucu madde kullandığını, olaydan birkaç gün önce ise kullanmayı bıraktığını öne sürdü.

Ablası gözyailarına hakim olamadı

Arkeolog Sinan Sertel'in ablası müşteki Nurcan Doğan ise "Annem hala kardeşimin bıçaklanarak öldürüldüğünü bilmiyor, kalp krizinden öldüğünü sanıyor. Sanığı vicdanıyla baş başa bırakıyorum." diyerek gözyaşı döktü.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kemer'in Çıralı sahilinde, 19 Mayıs'ta çıkan tartışmada, Sadık Poyraz tarafından bıçakla yaralanan arkeolog Sinan Sertel (32), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, gözaltına alınan Poyraz ise çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

Gülsem Adam - AA

Orion

Site Başkanı
Yönetici
Platin Üye
Dava Devam Ediyor...

Antalya'da öldürülen arkeolog arkeoloğun öldürülmesi davasına devam edildi. Antalya'daki Olimpos Antik Kenti kazı alanı sorumlularından arkeolog Sinan Sertel'i bıçaklayarak öldüren sanığın yargılandığı 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Sadık Poyraz, maktulün ablası müşteki Nurcan Doğan ve taraf avukatları katıldı.

Antalya'nın Kemer ilçesi Çıralı sahilinde, Olimpos Antik Kenti kazı alanı sorumlusu arkeolog Sinan Sertel'i bıçaklayarak öldüren sanığın yargılandığı duruşmada tanık olarak dinlenen Mert A. öldürülen Sertel ile aynı iş yerinde çalıştıklarını, olay öncesinde Sadık Poyraz'ın sosyal medyadan Sertel'e tehdit içeren paylaşımlar yaptığını anlattı.

Sertel'in kendisini tehdit eden Poyraz'dan şikayetçi olmayı düşündüğünü belirten Mert A, "Ancak Sinan, Sadık Poyraz'ın annesinin hasta olduğunu öğrenince şikayetçi olmaktan vazgeçti. Olaydan önce Sinan ile Sadık barda karşılaştı ve aralarında küfürleşme oldu. Sadık, Sinan'a saldırmaya başladı, ikisini ayırdık ve sonra oradan ayrıldık." dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kemer'in Çıralı sahilinde, 19 Mayıs'ta çıkan tartışmada, Sadık Poyraz tarafından bıçakla yaralanan arkeolog Sinan Sertel (32), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, gözaltına alınan Poyraz ise çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

Gülsem Adam - AA

aysun35

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
Arkeolog Sinan Sertel'in katiline 25 yıl hapis cezası verildi

Arkeolog katilinimn cezası belli oldu. Antalya'nın Kemer ilçesi Çıralı sahilindeki Olimpos Antik Kenti'nin kazı alanı sorumlusu arkeolog Sinan Sertel'i bıçaklayarak öldüren Sadık Poyraz'a 25 yıl hapis cezası verildi.
Antalya 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Sadık Poyraz, maktulün ablası Nurcan Doğan ve taraf avukatları katıldı.
Söz verilen sanık Poyraz, olaydan dolayı pişman olduğunu söyledi.
Kararı açıklayan mahkeme heyeti, sanık Sadık Poyraz'a "kasten öldürme" suçundan 25 yıl hapis cezası verdi.
Çıralı sahilinde 19 Mayıs 2019'da çıkan tartışmada Sadık Poyraz tarafından bıçakla yaralanan Olimpos Antik Kenti'nin kazı alanı sorumlusu arkeolog Sinan Sertel (32), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, gözaltına alınan Poyraz hakimlikçe tutuklanmıştı.
Gülsem Adam - AA