Duyuruyu Kapat
Hoş geldiniz Umarız hoş vakit geçirirsiniz. İyi Forumlar...

Arkeoloji Antik İrlandalı Cenaze Törenlerinin Sırları Ortaya Çıktı

Konu, 'Avrupa Arkeolojisi ve Sırları' kısmında Orion tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. Orion

  Orion Site Başkanı
  Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Mart 2016
  Mesajlar:
  1.033
  Beğenilen Mesajlar:
  132
  Yeni İrlanda'nın Otago Üniversitesi'nde Anatomi Anabilim Dalı'nda araştırmacı tarafından yapılan cenaze çalışmalarıyla, İrlanda eski insanlarının yaşayış şekillerine ve ölüm ritüellerine ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı.
  [​IMG]
  Cairn K: İrlanda'nın kuzeybatısındaki County Sligo'daki Carrowkeel'deki 5000 yıllık Passage Timülüs Kompleksinin parçası.

  Bu site Avrupa'daki en etkileyici Neolitik ritüel manzaralardan biridir, ancak buna rağmen nispeten bilinmemektedir. Araştırmacılar , yaklaşık 40 kişiden oluşan yanmamış ve yakılmış insan kalıntılarını içeren yedi mezarından kemikleri analiz ettiler.  Bioarchaeology International dergisinde yayınlanan bulgular, orijinal olarak 100 yıldan fazla kazılan bölgenin insan kalıntılarına modern teknik ve araştırma soruları uygulayan bir projenin parçasını içeriyor.

  Ana yazarı Dr Jonny Geber olan yeni kağıt, İrlanda'nın kuzeybatısındaki Sligo'daki Carrowkeel'deki 5000 Yıllık Passage Tümülüsü Kompleksi üzerinde yoğunlaşıyor. Bu site Avrupa'daki en etkileyici Neolitik ritüel manzaralardan biridir, ancak buna rağmen nispeten bilinmemektedir.

  Araştırma ekibi, yaklaşık 40 kişiden oluşan yanmamış ve yakılmış insan kalıntılarını içeren yedi geçit mezardan kemiklerini analiz etti. Bu Taş Devri insanları hakkında çok şey bilinmiyor.

  Geber, kendisinin ve meslektaşlarının yanmamış kemiklerde parçalanma kanıtı olduğunu belirlediklerini söyledi.

  "Omuz, dirsek, kalça ve ayak bileği gibi büyük eklemler etrafındaki tendon ve ligaman yerlerinde taş aletlerden kaynaklanan kesik işaretlerin yerlerini bulduk" diyor.

  Dr Geber, yeni kanıtların Carrowkeel'de karmaşık bir mezar ayininin yapıldığını ve bu cenaze ritinin vücudun "yapısızlaştırılmasına" özel bir odak noktası yerleştirdiğini söylediğini ileri sürüyor.

  "Bu insanların, ölü yakma ve parçalanma da dahil olmak üzere, akrabaları ve toplulukları tarafından çeşitli biçimlerde" işlenmesini "gereklilik olarak gördüklerini göstermektedir. Muhtemelen ölülerin ruhlarının varlıklarının sonraki aşamalarına ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla yapılmıştır ."

  Bu çalışma, Carrowkeel kompleksinin İrlanda'daki Neolitik toplumda büyük bir olasılıkla yer aldığını ve atalarla etkileşim ve ruhsal bağlantıya izin veren bir alan olduğunu gösterdi.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş