Hakkımızda

Antik Sırlar ilk olarak 2015 yılında arkeoloji, tarih ve kültür gönüllüsü birkaç arkadaş tarafından oluşturulmuş bir platformdur. Daha öncesinde Türkiye’nin ilk arkeoloji forumu olarak yayın hayatına başlamıştır. Forum ile insanlar arasında bilimsel bilginin paylaşılacağı ve tartışılacağı bir yer olması hedeflenmiştir. Günümüz internet ortamındaki gelişmelere paralel olarak forumların yerini sosyal medyaya bırakması ile Antik Sırlar yeni yayın hayatına blog ile devam etmektedir.

İçeriğimiz Dünya ve Türkiye gündeminde bulunan arkeoloji haberleri, tarih ve kültür kapsamında oluşturulmaktadır. Ayrıca blogumuzda genel kategorisi altında yardımcı bilimler ve hayata dair makaleler yer almaktadır.

Tüm makalelerimiz özenle ve emek ile oluşturulmaktadır. Özellikle yabancı kaynaklı olan içeriklerde çeviriler dikkatli bir şeklide yapılmaktadır.

Antik Sırlar ekibinin amacı ülkemizde çok popüler olmayan arkeoloji, tarih ve kültür gibi alanlara olan ilgiyi artırmak ve insanlarımızı bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için doğal ve kültürel mirasımızın tanıtılması, korunması ve bu mirasa verilen zararların en aza indirilmesi için uğraşmaktır. Ayrıca içeriklerimiz arasında içinde hala gizem barındıran ve modern dünyayı kendine hayran bırakan bulgular üzerine yapılan araştırmalar da yer almaktadır.