Paleontoloji Mağralardan Rezidanslara Videomuz Yayınlandı
 • 88
 • 4

Yıl M.S 2018. Dünya beklide en aydınlık zamanını yaşıyor.7.6 Milyar insan nüfusa sahip gezegenimiz , gelişen teknoloji ile artık gündüz olduğu gibi gecede aydınlık.Büyük alış veriş merkezleri , geniş caddeler , rezidanslar ile insanlık kendi yaptığı yapay yaşam alanlarında hayat döngüsünü tamamlıyor.
İkinci Dünya Savaşının sona ermesiyle birlikte , dünya genelinde belirlenen ülke sınırları içinde bu gün bir çok ülke ve vatandaşı güven içindeler.Küreselleşen dünya ile sınırlar sadece haritalarda kaldı…Ya bir gün birileri fişi çekerse , sönerse tüm ışıklar , teknolojimiz bir an da yok olursa…
Bu gün bir felaket gibi görünen bu senaryo , aslında içinden çıkıp geldiğimiz karanlığın ta kendisi.Mağaralardan çıkıp rezidanslar yapanlar da bizlerdik , bizlerin atalarıydı.Peki o günlerden bu günlere nasıl...
Mağralardan Rezidanslara Videomuz Yayınlandı.
Arkeoloji Kayıp Piramit Cidefre Videomuz Yayınlandı
 • 393
 • 0


Mısır denilince bir çoğumuzun aklına ilk olarak Gize platosunda bulunan piramitler gelmekte.Antik dünyadan bu günlere kadar gelmeyi başarmış bu devasa yapılar, nasıl yapıldıkları ile başlayarak bir çok gizemi de peşlerinden getirmektedirler.İlerleyen videolarımızda bu gizemler ve ortaya atılan farklı görüşlerin peşine hep birlikte düşeceğiz ama bu gün keşfi henüz yapılmış olan başka bir gizemin üzerindeki perdeyi aralayacağız.

Gize paltosunda ki Kepop ,Kefren ve Mikerinos piramitleri dışında yaklaşık olarak büyüklü küçüklü , farklı bölgelerde 138 e yakın piramit bulunmaktadır.Bu piramitler Firavunlar , eşleri ve tahta çıkmamış çocukları için yapılmıştır.

Mısır'da piramitlerden önce Maslaba denilen mezarlar yapılırdı....
Tarihte Kurulmuş 16 Türk Devleti ve Bayrakları
 • 14,234
 • 3
Tarihte kurulmuş olan bağımsız 16 Türk devleti bile, "2 Türk bir araya gelince devlet kurar." sözünün ne kadar gerçekçi bir söz olduğunu kanıtlar niteliktedir. Bu videoda tarihte kurulmuş 16 Türk devletinin kuruluş ve yıkılış yılları ve bayraklarını vereceğim.


Tarihsel sıralamaya bakarak Türk tarihinin kurulan bu devletler ile başladığını savunmak yanlış olacaktır bunu da öncelikli olarak belirtmekte fayda vardır. 16 Türk devleti Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldız ile temsil edilmektedir. Ortada bulunan Güneş ise Türkiye Cumhuriyetini temsil etmektedir.
16 Büyük Türk Devletini anlatan videomuz yayınlandı.
Arkeoloji Antik Dünyanın 7 Harikası
 • 402
 • 0
Antik dönemde yapılmış bu harikalar, dinin, mitolojinin, sanatın, gücün ve bilimin birer simgeleriydi. Bizim için ise yedi harika, insanoğlunun çevresini değiştirme ve muhteşem yapılar yapabilme yeteneklerinin bir simgesi gibi görülüyor. Bu videoda Antik dönemde yapılmış Dünyanın 7 Harikasını ve bu kavramın nasıl ortaya çıktığını inceledik. İyi seyirler.

Dünyanı 7 Harikasını Anlatan Videomuz Yayınlandı.

Haberler Bermuda Şeytan Üçgenin'de Kristal Su Altı Priamtileri Bulundu

 • 7,145
 • 3
Bermuda Şeytan Üçgenine ait son gelişmelerin yer aldığı kısa video içeriğimiz yayınladı. devam tuşuna basarak videoya ulaşabilirsiniz. Bizleri youtube kanalımıza abone olarak takip etmeyi unutmayın.

İyi seyirler...


Bermuda Şeytan Üçgenin'de Kristal Su Altı Piriamtileri.
Horusun Gözü ve Sırları Konulu Videomuz Yayınladı
 • 17,876
 • 5
Hazırlamış olduğumuz videolarımızın bir yenisini daha yayınlamış bulunuyoruz kısaca videomuzun içeriği şu şekildedir. İyi seyirler...

Antik Mısır birçok sırrı hala tama olarak çözülememiş bir medeniyettir. Bu yazıda RA’nın gözü olarak da bilinen Horus’un gözü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Bu yazı 3 bölümde oluşacak…

1. Bölüm: Horus’un gözünün ortaya çıkışı miti.

2. Bölüm: Horus’un gözündeki sayısal oran ve sırları.

3. Günümüzle bağlantılı sırlar, düşündürdükleri ve sorular
Horusun Gözü ve Sırları Konulu Videomuz Yayınladı.
Arkeoloji Antik Silahlar Serisinin İlk Videosu Antik Tanklar Videomuz Yayınlandı
 • 450
 • 1
İnsan oğlu var oluşunu devam ettirebilmek için binlerce yıldır savaş halindedir.Bu savaşları yaparlarken bir çok teknoloji geliştirmiş ve bu teknolojiyle paralel olarak da silahlarını geliştirmiştir.Oklar , kılıçlar , kargılar , gürzler ile at deve fil üzerinde yapılan savaşalardan , barutun icadı ile tüfekler , toplar , tekerlekli ve tekerleksiz motorlu araçlarla savaşır hale gelmişlerdir. Günümüzde kullanılan savaş araçlarının bir çoğunun geçmişi , antik dönemlere dayanır.

25-8df7b73a7820f4aef47864f2a6c5fccf.jpg


Sizlerinde ilgisini çekeceğini düşündüğümüz antik silahlar serisine antik tanklar ile başlamak istedik.Antik tank denilince aklınıza ne geliyor yada gözünüzde neler şekilleniyor bilemem ama gelin hep birlikte öncelikle tanklar hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

Konunun yazılı metni ve videoyu izlemek için devama tıklayınız.
Arkeoloji Yer Altındaki İstanbul Videomuz Yayınlandı
 • 5,614
 • 2
İstanbul , dünyanın iki kıta üzerinde kuru olan tek kentidir . Üzerinde yaşayan bütün medeniyetler için en önemli stratejik bir yer halini alan İstanbul , bütün uygarlık ve devletlerin de her zaman ilgisini çekmiştir.Coğrafi ve stratejik konumu gereği İstanbul , yüz yıllar boyu dünyanın en büyük metropolü olmuştur.

İstanbul ,M.Ö 600 lü yıllarda Byzantium adında antik bir balıkçı Yunan köyüydü.200 yıl sonra köy Roma imparatorluğunun topraklarına katıldı ve imparator Constantin Roma imparatorluğunun başkentini buraya taşıdı ve Constantinople adını aldı.Sonra dan doğu roma imparatorluğun olacak Bizans adını aldı ve 1000 yıl Bizans büyüdü.1453 Yılında Fatih Sultah Mehmet Han , Bizansı feth ederek , İstanbul adını...
Yer Altındaki İstanbul Videomuz Yayınlandı.
Duyurular Antik Sırlar Yotube Kanalımız Açıldı
 • 286
 • 0
Uzun zamandır emek verdiğimiz Youtube kanalımız açılmıştır. Açılışı "Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı" videomuz ile yaptık. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.


Destek için lütfen aşağıdaki linke tıklayarak kanalımıza abone olunuz.
=====> https://www.youtube.com/channel/UCdbCMbG9qkqc6JIoH0t5TFg <======
Arkeoloji Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı
 • 377
 • 0
Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı


Cengiz Han ,
Bir çivi bir nalı ,
Bir nal bir toynağı
Bir toynak bir kumandanı,
Bir kumandan da bir vatanı mahvedebilir.

Tarih her zaman iz bırakanlar ile şekillenmiştir.Bu gün hala askeri ve siyasi alanda yaptıkları , hayatı ve arkasında bıraktığı gizemler ile Cengiz Han tarihi şekillendirmeye devam etmektedir.Peki kimdir bu Cengiz Han , neler yapmıştır ? İsterseniz önce biraz Cengiz Hanı tanıyalım.
Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı.

Facebook

Instagram

Üst