• Haftalık Video Serisinden Yeni Videomuz Yayımlandı İzlemek İçin Tıklayın Uluburun Batığı

Sohbet Sosyal Medyanın Popülerliği Azalıyor Mu?

Orion

Site Başkanı
Yönetici
#1
Geçenlerde gördüğüm bir haberde sosyal medya ya olan ilginin özellikele ABD'de giderek azaldığı yönünde sağlam istatistikler olduğu yönündeydi. Bu haber geçek ise ne yalan söyleyeyim çok sevindim. Özellikle ülkemizde facebook'u resmen (afedersiniz) b.k götürür duruma geldi.

Şahsım adıma kuruluşundan 3 yıl sonra açmış bulunduğum hesabımı kullamakta terettütlerim var. Bir kişi hakkında bilgileri yine o kişinin özgür iradesiyle ve isteği ile yayma çabasından elde etme şansına sahipsiniz. Kültür öyle bir hal aldı ki bugün şunu yedim, bugün sunu yaptım, yeni evim, yeni arabam, yeni yatak odam...

Yahu her şeyide paylaşmayı verin...

Neyse haberin devamı şu şekildeydi internet kullanıcıları kendi ilgi alanlarına yönelik blog ve forum sitelerine yöneliyormuş. Ne diyelim inşallah hayırlısı olur.
 
#2
Sosyal medyanın popülerliğinin azalacağını pek zannetmiyorum çünkü sigara,alkol vb. gibi bağımlılık yapmış durumda.

Hepimizin kullandığı akıllı telefonlarımız da bu uygulamalar mevcut. Her ne kadar kullanmıyorum desek te bakmadan geçemiyoruz. Paylaşımlar da genelde beğenilmeye yönelik. Sanal alemde ibadet ediyor, dünyayı kurtarıyoruz. Çünkü insan olarak tabiatımız gereği bu var.

Blog ve forum sitelerinin geliştirilmesi bir nebze olsun insanları doğru yönlere ulaştıracağını düşünüyorum.

Dediğin gibi hayırlısı ola inşallah...
 

Karatekin Bey

★★★★★
Platin Üye
Üye
#3
Sanal alemde ibadet ediyor, dünyayı kurtarıyoruz. Çünkü insan olarak tabiatımız gereği bu var.
Tabiatımız da var olan durumu biraz açmak istedim.Tabiatınımızda aslında olamadığımız ama olmasını istediğimiz şekilde insanlara göstermek var. Yeni aldığımız bir şeyi herkese göstermek var tabiatımızda.Başarısızlıklarımızı göz ardı edip başarılarımızı bire bin katarak reklam yapıp övülme egolarınımızın sevilme ihtiyacını gidermelerimiz var.Daha bir çok şeyimiz var. Örnek veriyorum Hz.Allah diye bir Facebook grubundan gelen bildirim şu şekilde ; Hz.Allah Kuran'dan bir ayet paylaştı ! Lan bu ne Böyle ? Hiç Hz.Tanrı veya Hz.isa diye bir grup gördünüz mü siz? Böyle bir mantık varmı ya bu kadar basitleştirilmiş bir sanal ibadet sayfaları var iken sosyal medyanın gerileyeceğini hiç sanmıyorum. Özellikle de üretmekten çok var olan bilgilerin ezberi üzerine kurulmuş bir eğitim sistemine sahip bir ülkede , beynin üretkenlik sağlayacağı kısmının felçleşmiş , ezber kısmının düzleşmiş , yargılamadan bütün bilgilerin kabullenilmiş bir halde alındığı bir ülkede sosyal medya çok zor geriler.Hiç bir bestesi , hiç bir tarzı olmayan şarkıcıların , sosyal medyadaki popülerliğine baktığımızda , ne kadar içi boş bir bakış açımız olduğunu görebiliriz.( Bkz. Koray Avcı ) Velhasılı kelam sosyal medya özellikle üçüncü dünya ülkelerinde boşaltılmış bir dünya olarak belkide hep büyüyerek devam edicektir.
 

ascaner

Üye
Yeni Üye
#4
Sosyal medyanın değil bana kalırsa. Belirli uygulamaların azalıyor evet. Örneğin forumlar. Zamanında o kadar popülerdi ki. Herkes kafasında ki soruyu buralara sorardı. Şimdi o şekilde işlemiyor işler.
 
Konu Sahibi Benzer Konular Bulunduğu Forum Mesajlar Tarih
Orion Duyurular 0

Benzer Konular


Üst