Sohbet Söyleşme

Caner Çetin

Üye
Yeni Üye
Esen olsun dostlar.

Bir söyleşme, sohbet muhabbet konusu/başlığı bulamadığımdan açıyorum. Ancak açma nedenim, gerekçem söyleşmeden çok belirli ya da sınırlı kapsamlı başlık altlarına, alanlara sığmayacak meselelerin ve hatta bütün bir olayımıza bütüncül bir gözle bakıp her tür alandan beslenen ve bütünlü bir bakış açısı sunan çalışmaların da, amacımız varlığımızın kamu sırları olduğundan, rahatlıkla tartışılabilmesi ve ilginç işlere denk geldiğimizde sıkıntısız ''gelişi güzel'' onları doğruca üleşebilecek bir yerimizin olmasıdır.

Bu bağlamda sizleri Bright Insight ile tanıştırmak istiyor ve yalnızca şu kayıd çalışmasını şuraya bırakıp gerisini ona bırakıyorum. Özellikle Orion ile kappadox, siz ikinizin ilgisini çokça çekecek. İlgili üyelikde bu gibi çokça çalışma var. Beğeneceğinizden eminim. Sözü edilenler hiç boşa benzemiyor ve kişi de gördüğümce düzgün ve açık kişi.

Özellikle ''ancient civilization'' başlıklı çalışmalarına bakınız. Onun dışında tüm çalışmaları iyi ve esasen hep bu konu ve genel olarak kökenlerimiz üzerine. Değişik bulgu ve bilgileri bulup buluşturup bütünlüce bir bakış sunuyor ve düşündürüyor.

(Başlık için bir diğer örnek daha olsun:

)

Bilgi: Kültürün Haznesi Dil - Millî Bilinç ve Yedimden Kurtulmak için Türkçe adlı bir başlık açacağım, Türk Tarihi ve Medeniyeti bölümüne. Bunun gibi bir başlık başkaca bir forumda (savunma forumu, aynı kaplama girmediğinden anmamda sıkıntı olmayacaktır, Defence Turk) var ve sürekli besliyorum. Ne zaman bir şey yazacak olsam oraya atarım. Aynısını burada da yapacağım. Şu an yeni girecek bir sözüm olmadığından başlığı aç(a)madım. Yenicek sözüm, yazım olduğunda onunla birlikte başlığı açacağım. Ayrıca yine, oraya da girmekle, Bin Yıl Tümen Günlük adlı bir FB sayfam var. Dileyenler oraya da bir göz gezdirebilir. Bu güne dek girdiğim tüm sözler yazılar ağırlı olan, dolayısıyla alışılagelmişin dışında gerçek anlamda bilgi sunan ve de [ilerisini gerisini] düşündürecek yazılardır.

www.facebook.com/binyiltumengun/

Orion

Site Başkanı
Yönetici
Platin Üye
Caner bey, ben youtube de bu arkadaşa denk geldim. evet gerçekten de ilgin konulara eğiliyor. Ele aldığı konuları tamamen gerçeklikten ve bilimden uzak olmayacak şekilde işliyor ve bilimin açıklamakta zorlandığı kısımları da ele almaya çalışıyor. Özellikle ingilizce bilenler takibe alabilir. Alt yazıyı otomatik çevir yaparak da bilgi sahibi olunabiliyor ama çevirinin tam karşılığını vermediği durumlar oluyor.

Facebook sayfanızı görüp takibe alacak çok kişi olacaktır paylaşımlarınızı biliyorum umarım burada da sizi ize alacak kişiler çıkar. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Caner Çetin

Üye
Yeni Üye
Caner bey, ben youtube de bu arkadaşa denk geldim. evet gerçekten de ilgin konulara eğiliyor. Ele aldığı konuları tamamen gerçeklikten ve bilimden uzak olmayacak şekilde işliyor ve bilimin açıklamakta zorlandığı kısımları da ele almaya çalışıyor. Özellikle ingilizce bilenler takibe alabilir. Alt yazıyı otomatik çevir yaparak da bilgi sahibi olunabiliyor ama çevirinin tam karşılığını vermediği durumlar oluyor.

Facebook sayfanızı görüp takibe alacak çok kişi olacaktır paylaşımlarınızı biliyorum umarım burada da sizi ize alacak kişiler çıkar. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Çok teşekkür ederim sayın Orion. Var olasınız.

*

Caner Çetin

Üye
Yeni Üye
Bu hesap da ize alınacak türden sanırım. Kişinin burada işlediği konu da epey ilginç. Mısır ve Atlantis bağlantısı öneriliyor.

Caner Çetin

Üye
Yeni Üye
Bu da ize alınacak hesaplardan. Bu kişi takımıyla doğruca sahaları geziye, araştırmaya çıkıyor. Mısır olsun, Perü olsun, vd.

Bu kayıtda Lübnandakı devasa taşları kısadan tanıtıyor.

Caner Çetin

Üye
Yeni Üye

Bu yüzden "şükür" :)

"Kişioğlu, karada ve denizde yaptığı tahribat nedeniyle bunun bir kısmının yanıtını tadacak."

Söz edildiği gibi Japon bir bilim adamı bunu kanıtlamıştır. Bu, gerçekten muazzam ötesi bir şey.

Caner Çetin

Üye
Yeni Üye
Hepinize iyi akşamlar arkadaşlar.

Bağlantı yerinde göreceğiniz benim bir parçası olduğum Defence Turk'ün bir yarışma için sunduğu gayet de önemli bir fikirdir. Bunu gerçekleştirmek azmindeyiz. Sizlerden istirhamım değer görür iseniz bu mecraya üye olup fikre beğen verip desteklemenizdir. Üye olduk sonrası yüreğe tıklamanız yeterli olacaktır. Şimididen içten teşekkürlerimi sunuyorum.

https://www.fikirleryarisiyor.com/fikir/Rasim-Anil-Kunt/4058

Orion

Site Başkanı
Yönetici
Platin Üye
Hepinize iyi akşamlar arkadaşlar.

Bağlantı yerinde göreceğiniz benim bir parçası olduğum Defence Turk'ün bir yarışma için sunduğu gayet de önemli bir fikirdir. Bunu gerçekleştirmek azmindeyiz. Sizlerden istirhamım değer görür iseniz bu mecraya üye olup fikre beğen verip desteklemenizdir. Üye olduk sonrası yüreğe tıklamanız yeterli olacaktır. Şimididen içten teşekkürlerimi sunuyorum.

https://www.fikirleryarisiyor.com/fikir/Rasim-Anil-Kunt/4058
Bu siteyi ilk defa görüyorum. Ödül için verilen parayı nereden buluyorlar merak ettim. Ödüller gayet tatmin edici. Sponsorlar var gördüğüm kadarı ile ama şuan olmasa bile gelecekte baya iş yapacak gibi duruyor.

Caner Çetin

Üye
Yeni Üye
Türkiye'den değil, Moğolistan'dan yazıyor usta ve oradan daha çok yazacak. Netekim araştırma yolculuğuna uzun bir süre orada devam edecek. Başlık aldayıcı olmakla Moğol'a varışının ardından ilk izlenimlerini anlatıyor. Can alıcı, derken neyi kast ettiğimi bilenler biliyor, yazılar ise yakında inşallah. İzde kalın, okuyun ve de okutun. Nice okunursa o denli hepimiz adına iyi. Yurdumuzun Eski Türkçe, Türk lehçeleri iyi bilen bir dil bilgini olarak bunun üstüne Altay'ın diğer iki kolu Moğolca ile Mançuca'yı bilen, Japonca Korece dil bilgisi olan bir öğretici ve yeri geldi mi -bizim- kitaplarda bulunmayan bilgileri belletmiş ve belleten bir büyüğümüz daha bilinmeyi çoktan hak ediyor.

Aşağıdakı yorum yerinde yorum girmeği unutmayın. Nice yorum, onca doruk.

http://www.samsunsonhaber.com/yazarlar/1152/80ler-alman-popu-ve-kolonya