Arkeoloji Şapinuva Arkeoloji Kazılarını Hitit Üniversitesi Devamettirecek

Orion

Site Başkanı
Yönetici
Platin Üye
#1
Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Hititoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aygül Süel başkanlığında gerçekleştirilen Ortaköy Şapinuva arkeoloji kazılarının bu yıldan itibaren Hitit Üniversitesi tarafından sürdürüleceği belirlendi

1549480498004.png


Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum'un Ortaköy ilçesini ziyaret etti Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir ile makamında görüştü.

Ziyaret esnasında ilçe sınırlarında 1991 yılından bu yana sürdürülen Ortaköy Şapinuva arkeoloji kazılarındaki sorumluluğun Ankara Üniversitesi'nden Hitit Üniversitesine geçtiği anlaşıldı.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Hititoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aygül Süel başkanlığında gerçekleştirilen Ortaköy Şapinuva arkeoloji kazılarının bu yıldan itibaren Hitit Üniversitesi tarafından sürdürüleceği anlaşılırken, kazı başkanlığı ve araştırma ekibinin değişip değişmediği hakkında bilgi alınamadı.
Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, “Önümüzdeki günlerde Şapinuva tarihi kentimizin kazı çalışmaları Hitit Üniversitesi tarafından yapılacak, olması bizde büyük memnuniyet yaratmıştır. Adını bu toprakların tarihinden alan üniversitemiz yıllarca ağır olarak giden kazı çalışmalarına bir düzen verecektir. Bu konuda Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a teşekkür ederim” dedi.
 

Üst