Rab kimdir? Nuh ve Adem?

Katılıyor musunuz bana?

• Kullanılan toplam oy
    4

Kenangezer

Üye
Yeni Üye
Kutsal kitaplarda da yazıldığı gibi Rab birdir ve tektir. Adem i yaratmıştır. Adem ona itaat etmek için vardır. Adem ona savaş açtı ve bu savaşı kaybetti. Herkesin atası olduğunu söyledi. Bu insanlar açısından farklı yorumlandı. Adem (insanoğlu) nun geçmişi bilinmediği için net birşey söylenilmiyor.
Nuh tan devam edersek eğer tufan yaklaşık 3000-5000 yıl öncesinde meydana gelmiştir. Nuh son teknoloji ile yaptığı gemi ile tufandan kurtulup bugünkü Mezopotamya da bulunan KelhaTun (Kelhanuh- Nuh un anıtı) denilen yere gelir ve Ademoğlu nun hayatını devam ettirir...
Bunu şu şekil düşünelim : günümüz teknoloji Çağında biri çıkıp yeni bir gezegen bulacak ve p gezegende kendi Rab olacak yazdıklarıyla...

Ekli dosyalar

Kappadox

★★★
Gümüş Üye
Üye
1)Takıldığım bir iki nokta var bu savaş mevzusunu ilk defa duyurum. Bir dayanak noktanız var mı yoksa bu benim teorimdir mi diyorsunuz?
2) Bu dediğinizi, "Ben yani başka gezegende hayat kuracağım." diyen bir adam şuan zaten var. Elon Musk marsa gidip koloni kurma gibi bir niyeti var. Bu konuda ciddi adımlar attı SpaceX firması ile roketler falan yapıyor. İlk birkaç nesilde ben tanrıyım diyemeyecektir. Sonrasında gelenler onu öyle görebilir mi. Neden olmasın...

Kenangezer

Üye
Yeni Üye
1. Dünya rab ile Adem savaşı yeridir. Benim teorim. Dayanak olarak günümüzde dahi çözülemeyen son teknoloji ürünü mısır piramitleri ni gösterebiliriz.
2. Biz kaçıncı nesiliz peki?
Dünyayı keşf eden Adem ve insanların ona itaat etmesi için babasını(Rab) bir Tanrı olarak göstermiştir...

aysun35

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
Benim iddeam şudur ki Türkiyede büyük çoğunluk 4. Nesil dedesini tanımaz. Yani dedesinin dedesinin dedesinden öteye gidemez. Teorinize gelecek olursak Kuran-an da Tâ-Hâ, 121. Ayet: Bunun üzerine onlar (Âdem ve eşi Havva) o ağacın meyvesinden yediler. Bu sebeple ayıp yerleri kendilerine göründü ve cennet yaprağından üzerlerine örtmeye başladılar. Âdem, Rabbine isyan etti ve yolunu şaşırdı. Deniliyor fakat ben tanrı oldum bana uygun gelmedi.

Kenangezer

Üye
Yeni Üye
Kur`an 622 yılında inildiği söyleniyor. Ben 14-15 e kadar atalarımı biliyorum. Buda tahminen 1500-3500 yıl demek... Şuan kendimi Mehdi ilan etsem ve yeni bi kitap yazsam yeni bi dille nolur? Kuranda noktalama işaretleri yoktur. Bütün milletler kendisine göre yorumluyor. Farsça bilen birine hiç Kuranı okuttunuz mu?

aysun35

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
15. nesil dedenizi mi biliyorsunuz yoksa kuşak olarak mı. Eğer kuşak olaraksa zaten her biri 100 yıl yaşasa 1500 eder. Her iki durumda da nasıl oluyor da biliyorsunuz merak ettim doğrusu. Kuran konusunda bilgim çok fazla yok, Farsça okunduğu zaman ne oluyor peki...

Kenangezer

Üye
Yeni Üye
15. Nesil değil 15. Dedemi biliyorum. Kuran Farsça dili değiştirilerek yazılıp yeni bir dil olan arapça yapılmıştır... Gerçek Farsça bilen biri Kuranı gerçek anlamdırabilir

Kappadox

★★★
Gümüş Üye
Üye
Ben olayı hiç anlayamadım Kuran-ın aslında Farsça olduğunu sonra Arapça olarak tekrar yazıldığını mı iddia ediyorsunuz?

Kenangezer

Üye
Yeni Üye
İlk dünya Irkı olarak günümüzde Fars lar olarak bilinen bsey değil mi? Türkçe dili hangi diller ve alfabeler örnek alınarak çıkartıldı? Ç, Ş, Ğ, Ö, Ü harfleri hangi dilde var? Arapça Farsça dan sonra, Farsça örnek alınarak çıkarılan yeni bir dil ve yazı şeklidir. Kuran arapça yazılmıştır. Araplar ın atası Farslardır...

Kappadox

★★★
Gümüş Üye
Üye
İlk dünya Irkı olarak günümüzde Fars lar olarak bilinen bsey değil mi? Türkçe dili hangi diller ve alfabeler örnek alınarak çıkartıldı? Ç, Ş, Ğ, Ö, Ü harfleri hangi dilde var? Arapça Farsça dan sonra, Farsça örnek alınarak çıkarılan yeni bir dil ve yazı şeklidir. Kuran arapça yazılmıştır. Araplar ın atası Farslardır...
Bu konu çok uzar, çok farklı şeyler söylüyorsunuz. İlk insan ırkı nasıl olurda Farslar olur. Buna kanıtınız nedir, yoksa ben söyledim abi siz biliyorsanız aksini ispatlayın mı diyorsunuz anlayamadım. Diller konusunda Ç,Ş,Ö sadece Farsçada mı var? Türkler daha öncede birçok alfabe kullanımş nasıl odu da latin alfabesine bağladınız ondu da anlamadım.

Kenangezer

Üye
Yeni Üye
Tarihi eserlerde yazılmış ve günümüze kadar gelen eserlerdeki dil Fars dilidir. Dünyanın en eski dili olarak Farsça kabul edilmez mi? Ç ş ö harfleri türkçeden Bask hangi dillerde var????

Kappadox

★★★
Gümüş Üye
Üye
Sümer dili de o zaman Farsça'dan türedi size göre. Sümer tabletlerini bir Farslıya götürsek herkesten iyi o okuması lazım. Ben dil bilimci değilim ama sadece Türçe'de bu harflerin olmasını Farsça ile ilişkinisini anlayamadım.

Reklam