Duyuruyu Kapat
Hoş geldiniz Umarız hoş vakit geçirirsiniz. İyi Forumlar...

Nesli Tükenmiş Hayvanlar X-Işını Taraması Dijital Ortamda Ölümsüzleştiriliyor

Konu, 'Paleontoloji' kısmında Orion tarafından paylaşıldı.

 1. Orion

  Orion Site Başkanı
  Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Mart 2016
  Mesajlar:
  990
  Beğenilen Mesajlar:
  131
  Tıp öğrencisiyseniz, anatomi öğrenmek veya cerrahi teknikler uygulamak için bir insan kadavrası ile uğraşmak nispeten kolaydır. Çünkü binlerce insan bedenlerini her yıl bilimle bağışlar. Ancak, nesli tükenmekte olan primatlarala çalışmak isterseniz durum biraz karmaşık ve daha zor.

  [​IMG]
  Animasyon Bedenleri mikro- bilgisayarlı tomografi adlı bir X-ışını görüntüleme tekniğiyle korunan 100'den fazla nadiren veya nesli tükenmekte olan primatdan biridir. Duke University

  Duke Lemur Merkezi, 50 yıllık tarihinde 4000'den fazla nesli tükenmekte olan primata ev sahipliği yapmış ve yetiştirmiştir. Bu süre zarfında, üç düzineden fazla lemur, lorise, galagos ve keçeleşme türünün 400'den fazla kadavra çalışması için korunmuştur.

  Yapılan arşiv sayesinde araştırma yapmak isteyecek kişiler 3 boyutlu lemurları indirerek gerekli çalışmalarını yapabilecekler. İşin en güzel yanı ise bu çalışmalara nesli tükenmiş hayvanlarında dahil edilmiş olmasıdır.

  [​IMG]
  Konunun araştırmacıları için gerçekten güzel bir gelişme olmasına karşın arşivin tam olarak ne zaman açılacağı tam olarak netlik kazanmış değil.
   
  #1 Orion, 17 Nisan 2017
  Son düzenleme: 18 Nisan 2017
Yüklüyor...
Benzer Konular - Nesli Tükenmiş Hayvanlar
 1. Orion
  Cevaplar:
  0
  Okunma:
  622

Sayfayı Paylaş