Hz. Adem Günümüzden Kaç Yıl Önce Yaşamıştır?

tuğrul

Üye
Yeni Üye
İlk tezin benim görüşüme en yakın olanı ancak tarihlerin o kadar eskiye gittiğini düşünmüyorum.

Edindiğim bilgilere göre Hz. Adem ve diğer Ulu'l Azim peygamberlerin yaşadığı dönem aşağı yukarı şu şekilde:

Hz. Adem : M.Ö 4000
Hz. Nuh : M.Ö 3000
Hz. İbrahim : M.Ö 2000
Hz. Musa : M.Ö 1300
Hz. İsa : 0
Hz. Muhammed : 600

Peygamberler tarihini incelediğimde M.Ö 5000 den geriye gidemiyorum.
Kütübün tarihini vermişşiniz , fakat bazı durumlar oluşuyor , örneğin nuh ademin ölümünden 120 yıl sonra doğduysa , ki bu arada ademin oğulları yüzyıllarca yaşıyor. Nuh çıkıp kavmine diyorki (hangi kavme )? Arada çok bir yıl yok , nuhu görenlerin çoğu ademide görmüş kabul edilir kütübünde , allaha kulluk edin diyor. Kavmide diyorki biz atalarımızdan böyle bir şey duymadık. Han gi atalar ?

Orion

Site Başkanı
Yetkili üye
Kütübünde bunların arası veriliyor , adem doğuşu 0 ise sonrasında 930 yıl yaşıyor. nuh ta ademin ölümünden 120 yıl sonra dünyaya geliyor . ve 650 yıl sonra tufan oluyor gibi
Bu Kütübün ile ilgili pdf bir kaynak var mı. Dosya yükle kısmından ekleyebilir misiniz? Okuma, incelemek isterim daha önce okumadığım bir kaynak. Karbon testlerinin tutarsızlığı konusunda bilgim pek yok ama şurası bir kesinlik arz ediyor ki bilimsel bütün tarihleme çalışmalarında Karbon 14 kullanılıyor.

ElektrikPanter

Üye
Yeni Üye
@Ziusudra Selamün Aleyküm Öncelikle! Uzun zamandır siteyi ziyaret etmediğim için size cevap veremedim. Evet doğru, aynı zamana ait bir'den fazla Peygamber yasamıştır. Benimde aklıma bu soru takılmıştı ama biraz mantıklı düsününce anlaya biliriz. Dikkatinizi çekerim, ben her bir senede bir Peygamber bile gelse dedim. Evet aynı zamanda Peygamberler yasadığı doğrudur ancak 124.000 sene gibi geriye gidemememiz için her senede ortalama 10 Peygamber gelmesi gerek ve aynı yaşıtta olmaları gerek. Ama biliyoruz ki bu böyle değil. Örnek olarak Hz. Musa (A.S) kardeşi Hz. Harun (A.S)'dan 1 yaş büyüktü. Hz. Adem (A.S)'dan nüfüsün gelişimine bakarsak zaten Peygamberlerin sürekli aynı yasıtta olamayacaklarını anlarız. Hz. Havva Anamız sadece her senede ikiz doğursa ve ikiside Peygamber olsa, yinede rahatlıkla 100.000 bin senelerine ulasırız. Bilim'de zaten en eski İnsan Fosilinin 100.000 ila 200.000 bin yaş arası olduğunu söyler. Belkide hatta Adem (A.S) Dinozorların çağı gibi daha eski zamanlarda yaşadı. Ne de olsa Hz. Adem (A.S)'ın boğu ortalama 40 Metre olduğu tahmin edilmekte ama bazılarına göre bu Dünya boyu değil Cennet boğu olduğunu söylemektedirler. Tartıslır bir konu. Ne diyelim, en doğrusu Allah bilir!

Selam ve Dua ile...

Arkadaslar ben bu formu yeni gordum hosuma gitti ve uye oldum. Belki su bilgi konuyu biraz aydinlatir. Bildigimiz dunya uzerinde 6 kavim yasamis ve insan oglu Adem a.s.dan itibaren 7. kavim. Bazi cok eski buluntular bu kavimlerden kalis olablir. Insandan once 2bin sene dunyada Cinler iskan edilmis ama kargasa cikarinca helak edilmisler. Iste meleklerde diger kavimlerden biliyorlardi Dunyadaki halifenin kan dokebilecegini. Cinlerden once Harut Marut isminde bir kavim yasamis ne olduklarini nasil olduklarini bilmiyoruz. Diger daha onceki kavimler hakkinda hic bilgi yok.

Orion

Site Başkanı
Yetkili üye
Cinler iskan edilmis ama kargasa cikarinca helak edilmisler. Iste meleklerde diger kavimlerden biliyorlardi Dunyadaki halifenin kan dokebilecegini. Cinlerden once Harut Marut isminde bir kavim yasamis ne olduklarini nasil olduklarini bilmiyoruz. Diger daha onceki kavimler hakkinda hic bilgi yok.
Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Alıntı yaptığım kısmı çok beğendim, ayette belirtildiği üzere

Bakara 30: Hani rabbin meleklere, "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. Onlar, "Biz seni övgü ile tenzih ederken ve senin kutsallığını dile getirip dururken orada fesat çıkaracak ve kan dökecek birini mi yaratacaksın?" dediler. Allah "Şüphe yok ki, ben sizin bilmediklerinizi bilirim" buyurdu.

ALDIRMAZ

Üye
Yeni Üye
hz nuh oğullarından ikisini (gog mogog-türk ataları-(hatta bu konudan dolayı hristiyan alemi türkleri yecüc-mecüc olarak tanımlar)-) kuzeye gönderir. o zaman türklerin göç konularından dolayı tekrar bakalım.
insanlığın teknolojik evriminin, nüfus genişlemesinin coğrafi dağılımlarına bakarak konuyu tekrar ele alalım.( bu arada hiç eric von daniken okudunuz mu) yani insan teknolojisi aynı zamanlarda hem mısır hem çin hem mezopotamya hem and dağları hemde galapagos adalarında ingiltere de nasıl var olabiiliyor. (matba ile 300 sene sonra tanıştığımızı hatırlayın).
muhtemeldir ki; rivayetlerin kaleme alındığı tarih yazı ile başlar ancak bu tarih konuşma evriminin tamamlanıp, ticaretin keşfedilip, iletişimin zenginleşmesi ile başlamıştır.
bu arada arap kültüründe ki çoğaltmalar ile ay takvimi kullanıldığını da hatırlamak lazım. mesela hz nuh 980 yıl yaşadığı söylenir şimdi 980x29/365 dediğimiz de 77 yaşına tekamül eder. (bu arada bir arkadaşın dünyanın dönüş hızı ile ilgili söylemi bilimsel olarak incelenmeye değer)
güzel bir tartışma olmuş. saygılar.

Kappadox

★★★
Gümüş Üye
Üye
@ALDIRMAZ olaya çok farlı bir açıdan bakmışsınız. 77 yıl hesapması da bana baya ilginç geldi. Eric von daniken belgeselini izledim, yanlış hatırlamıyorsam ona göre bir terori ağarlık kazanıyor: 1- Antik uzayılar ve teknolojisi...

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Kenangezer Teoriler 13
Orion Dini Metinler 1