Duyurular Forum Güncellemesi ve Xenforo 2 Geçiş

Orion

Site Başkanı
Yönetici
#1
Forum alt yapımızı xenforo 2 ye taşımak için gerekli çalışmaları yapmaktayız. Tasarım, hız ve alt yapı ile forumu daha kullanışlı bir hale getirmek için çalışıyoruz.

Bütün eksiklerin tamamlanması ile beraber bu başlık altında forumun 1 gün süre ile kapalı kalacağını duyuracağız. Şimdiden tüm üyelerimizin gösterecekleri hassasiyetten ötürü teşekkür ederiz... İyi forumlar

Antik Sırlar Forum Yönetimi​
 

aysun35

★★★
Gümüş Üye
Bronz Üye
Üye
Yeni Üye
#2
Foruma alışmıştık, bu güncellemenin içeriği nedir? Faydası zararı varmıdır.
 

Orion

Site Başkanı
Yönetici
#3
Foruma alışmıştık, bu güncellemenin içeriği nedir? Faydası zararı varmıdır.
Genel olarak (kullanıcılara) üyelerimize yansıyan bir taraf olmayacak. Güncellemeler daha çok formun alt yapı tarafında. Faydalarına değinecek olursak daha hızlı daha güvenilir bir sistem olacak, veri kaybı olmaması için bir müddet daha bekleyip gerekli tedbirleri almaya çalışacağız.

Olumsuz tarafı ise şu an kullandığımız ve ücretli olan bu görünümden güvenlik ve yüksek maliyetten dolayı vazgeçiyoruz. Yeni yüzümüze alışmak ve bir düzene oturtmak biraz zor olacak.
 

Kappadox

★★★
Gümüş Üye
Üye
#4
Güzel bir karar olmuş xenforo'nun default temasını kullanacaz galiba o da çok güzel ve hızlı ayrıca yukarıda belirtmişsiniz güvenlide. Maliyet derken ne kadar?
 

Orion

Site Başkanı
Yönetici
#5
Kullandığımız tema 30 dolar. Sorun şurada ki xf2 ye geçiş için yine bir miktar gidiyor. Ayrıca eski eklentilerin hiçbiri xf2 de çalışmıyor, buda fazladan maliyet demek. Bir başka düşüncemiz de forumu tam bir portal haline getirmek. Resim galerisinin yanına dosya yükleme yöneticisini de faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Bunun dışında forum ana sayfamız bir blog tadında olması yine planlarımız arasındadır.
 

Orion

Site Başkanı
Yönetici
#6
XF 2 geçiş işlemleri tamamlandı. Medya galeri ve dosya yöneticisi için çalışmalarımız devam ediyor.
 

Benzer Konular


Üst