Duyuruyu Kapat
Hoş geldiniz Umarız hoş vakit geçirirsiniz. İyi Forumlar...

Arkeoloji Çin'de At Arabaları Mezarlığı Kazılıyor

Konu, 'Asya Arkeolojisi ve Sırları' kısmında Orion tarafından paylaşıldı.

 1. Orion

  Orion Site Başkanı
  Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Mart 2016
  Mesajlar:
  992
  Beğenilen Mesajlar:
  131
  Orta Çin'in Henan Eyaletindeki arkeologlar, muhtemelen bir soyluya ait bir mezarın yanında atlar ve savaş arabaları içeren 2.400 yıllık bir alanı kazıyorlar.

  [​IMG]
  Arkeologlar, Çin'in Henan Eyaleti, Xinzheng şehri yakınlarındaki No 3 Horse and Chariot Pit'te çalışıyorlar
  [Fotoğraf: Xinhua / Zhu Xiang]  Şubattan bu yana, bugüne kadar kazılmış olan kümenin üçünün en büyüğü olan çukurdan dört savaş arabası ve 90 at iskeleti ortaya çıkarıldı.


  [​IMG]
  Arkeologlar muhtemelen bir efendiye ait bir mezarın yanında atlarla
  savaş arabaları içeren 2.400 yıllık bir çukur kazdılar
  [Fotoğraf: Xinhua / Zhu Xiang]

  Kazıyı yürüten il kültür mirası ve arkeoloji enstitüsünden Ma Juncai, çukura gömülmüş atların toplam sayısı 100'ü aşabilir "dedi.

  "Ana mezarın yağmalanması ve henüz hiçbir yazılı kayıt bulunamadığından mezarın sahibinin belirlenmesi zor" dedi. Ayrıca, Mazar içinin ayrıntıları ve bulunan öğelerden Bir Lorda ait olabileceğini düşünüyorum." dedi.

  [​IMG]
  Orta Çin'in Henan Eyaleti, Xinzheng şehri yakınlarındaki No 1 At ve Araba Çukuru
  [Kredi: Xinhua / Zhu Xiang]

  Maden ocaklarında teknoloji, üretim, sosyal statü ve cenaze uygulamaları hakkında önemli bilgiler veren çukurda bronz eserler de keşfedildi. Ma, arabaların bir Lordun eşi ve keni kullanımı için olduğunu söyledi.

  Arabalarından biri önemli ölçüde daha büyük ve daha abartılıdır. Boyutları 2,56 metre uzunluğunda ve 1,66 metre genişliğindedir.

  [​IMG]
  3 No'lu At ve At arabası Çukuru

  Mezarlık alanda ilk önce atların öldürüldüğü ve daha sonra at arabalarının sökülerek mezara yerleştirildiği düşünüyor.  Mezarların ve çevresindeki 20 hektarlık arazilerin kazısı devam ediyor. Atları ve arabaları bulunan 3000'den fazla mezar içeren 18 büyük çukur tespit edildi.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş