Horusun Gözü ve Sırları Konulu Videomuz Yayınladı
  • 9,644
  • 5
Hazırlamış olduğumuz videolarımızın bir yenisini daha yayınlamış bulunuyoruz kısaca videomuzun içeriği şu şekildedir. İyi seyirler...

Antik Mısır birçok sırrı hala tama olarak çözülememiş bir medeniyettir. Bu yazıda RA’nın gözü olarak da bilinen Horus’un gözü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Bu yazı 3 bölümde oluşacak…

1. Bölüm: Horus’un gözünün ortaya çıkışı miti.

2. Bölüm: Horus’un gözündeki sayısal oran ve sırları.

3. Günümüzle bağlantılı sırlar, düşündürdükleri ve sorular
Horusun Gözü ve Sırları Konulu Videomuz Yayınladı.
Arkeoloji Antik Silahlar Serisinin İlk Videosu Antik Tanklar Videomuz Yayınlandı
  • 62
  • 1
İnsan oğlu var oluşunu devam ettirebilmek için binlerce yıldır savaş halindedir.Bu savaşları yaparlarken bir çok teknoloji geliştirmiş ve bu teknolojiyle paralel olarak da silahlarını geliştirmiştir.Oklar , kılıçlar , kargılar , gürzler ile at deve fil üzerinde yapılan savaşalardan , barutun icadı ile tüfekler , toplar , tekerlekli ve tekerleksiz motorlu araçlarla savaşır hale gelmişlerdir. Günümüzde kullanılan savaş araçlarının bir çoğunun geçmişi , antik dönemlere dayanır.

25-8df7b73a7820f4aef47864f2a6c5fccf.jpg


Sizlerinde ilgisini çekeceğini düşündüğümüz antik silahlar serisine antik tanklar ile başlamak istedik.Antik tank denilince aklınıza ne geliyor yada gözünüzde neler şekilleniyor bilemem ama gelin hep birlikte öncelikle tanklar hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

Konunun yazılı metni ve videoyu izlemek için devama tıklayınız.
Arkeoloji Yer Altındaki İstanbul Videomuz Yayınlandı
  • 4,846
  • 2
İstanbul , dünyanın iki kıta üzerinde kuru olan tek kentidir . Üzerinde yaşayan bütün medeniyetler için en önemli stratejik bir yer halini alan İstanbul , bütün uygarlık ve devletlerin de her zaman ilgisini çekmiştir.Coğrafi ve stratejik konumu gereği İstanbul , yüz yıllar boyu dünyanın en büyük metropolü olmuştur.

İstanbul ,M.Ö 600 lü yıllarda Byzantium adında antik bir balıkçı Yunan köyüydü.200 yıl sonra köy Roma imparatorluğunun topraklarına katıldı ve imparator Constantin Roma imparatorluğunun başkentini buraya taşıdı ve Constantinople adını aldı.Sonra dan doğu roma imparatorluğun olacak Bizans adını aldı ve 1000 yıl Bizans büyüdü.1453 Yılında Fatih Sultah Mehmet Han , Bizansı feth ederek , İstanbul adını...
Yer Altındaki İstanbul Videomuz Yayınlandı.
Duyurular Antik Sırlar Yotube Kanalımız Açıldı
  • 41
  • 0
Uzun zamandır emek verdiğimiz Youtube kanalımız açılmıştır. Açılışı "Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı" videomuz ile yaptık. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Destek için lütfen yandaki linke tıklayarak kanalımıza abone olunuz. ==> https://www.youtube.com/channel/UCdbCMbG9qkqc6JIoH0t5TFg
Arkeoloji Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı
  • 67
  • 0
Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı


Cengiz Han ,
Bir çivi bir nalı ,
Bir nal bir toynağı
Bir toynak bir kumandanı,
Bir kumandan da bir vatanı mahvedebilir.

Tarih her zaman iz bırakanlar ile şekillenmiştir.Bu gün hala askeri ve siyasi alanda yaptıkları , hayatı ve arkasında bıraktığı gizemler ile Cengiz Han tarihi şekillendirmeye devam etmektedir.Peki kimdir bu Cengiz Han , neler yapmıştır ? İsterseniz önce biraz Cengiz Hanı tanıyalım.
Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı.

Facebook

Instagram